1 Aylık Kediye Kuru Mama Nasıl Verilir

yavrular 4 haftalık olmak üzere kuru mamaya nasıl alıştırabilirim

8 CEVAP

KedicikUzum

1 aylık kediye kuru mama vermek pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum zTen çoğu Markanın kullanım yaşı 6 haftaliktan basliyor bence birkaç hafta sonra başlamalısınız

milaylaylom

Yukardaki arkadaşa katılıyorum bir buçuk aylık olsun en azından daha iyi olur bende yavrulara bir buçuk ayda yavaş yavaş vermeye başlamıştım 🐾

MarsMaya

Yukarıda söylenmiş zaten yaşları için daha erken diye. Ama zorundaysanız birazcık suyla püre kıvamına getirebilirsiniz, mama lezzetli değilse ya da kıvamdan dolayı yemezlerse biraz da yaş mama karıştırırsınız. Birkaç hafta arayla da daha katı formlarda verirseniz 7-8 haftalık oldukları dönemde kuru mama yiyebilirler diye düşünüyorum.

kang14

1 bucuk ya da 2 aylıkken alıstırın bence eğer anneleri hala düzgün emziriyorsa. Ama emzirmiyorsa bebek kedi sütü ve baslangıc kuru mamaları satılıyor onlardan kullanın

ZynpBlgn

Benim bahçede büyüttüğüm yavrulara vermiştim. Hiçbir şey yapmadım koydum oraya artık annelerinden görerek olabilir belki 2 güne yemeye başladılar. Aynı şekilde 1 aylık civarındalardı.

ben de vermeye çalışıyorum anneleri mamaya saldırıyor :((

Sntmntleng

Unique yavru maması var taneleri mercimek gibi küçücük onu yiyebilir eğer yiyemezse ıslatarak yedirebilirsiniz. Ben iki kedimi bir süre böyle beslemiştim.

kedibabasi66

ben de vermeye çalışıyorum anneleri mamaya saldırıyor :((

  • Hayır öyle değil, Anneleri onların henüz mama yememesi gerektiğinin farkında. Onları sütle besliyor çünkü. Siz anneyi güzel besleyin, yavrularda sağlıklı olur zaten.