Sarman Kedim Gençlik Hastalığına Yakalanmış

naz96

İki gündür halsiz, iştahsız bir halde ve poposunu bile hiç temizleyemeyecek kadar baygın olan kedim bugün tahlil sonucunda kanlı ishal çıktı hiç beklemiyordum çünkü en son 3 gün serum tedavisi görüp geldiğinde dipçik gibiydi. Oynuyorduk, hiç durmadan sürtünüyordu. Sadece iki gün önce diş, çene bölgesinde ağrısı olduğunu fark ettim çünkü ağzına baktırmıyordu kızıyordu aynı zamanda çürük çıkmış, calicivirüs varmış ağzında. Hem kanlı ishal hem diş ağrısı mahvetti onu zaten. Bu arada bahçemde besliyorum ben kedilerimi. Veteriner ben kliniğimde tutmuyorum gençlik hastası olanları diğer kedileri hava yoluyla dahi bulaşıyor dedi. Evde serumu sizde verebilirsiniz dedi. Hiç aranızda evde tedavi uygulayan oldu mu?

4 CEVAP

kedibabasi66

Sanırım eleştirdiğin veterinere götürdün. Her neyse ben her zaman ev de tedavide yapıyorum. Ağız ve diş sorunlarını klomoks ve Amoklavin şurup (veterinerden alarak ya da reçete alarak) ile tedavi ediyorum. Aldığında bilgi verirsen nasıl kullanıldığını anlatayım.

ssedef28

crystalin sprey alıp ağzını temizleyin her gün ve kedibabasının söylediği gibi antibiyotik kullanabilirsiniz veteriner takibinde augmentin ya da klamoks muadilini almayın sakın etken maddesi önemli ve mg çok önemli

naz96

Yok veterineri değiştirdim eleştirdiğime bir daha gitmedim. Bu veteriner de gençlik hastalarını kliniğinde bulundurmuyormuş diğer kedilere bulaştırır diye. Dişinde çürük varmış ve calicivirüs varmış onu tedavi etti. Şimdi serumla gençlik hastalığı için tedavi görüyor umarım iyileşir. İkisi birden hasta olunca ne yapacağımı şaşırdım :/

naz96

Yok veterineri değiştirdim eleştirdiğime bir daha gitmedim. Bu veteriner de gençlik hastalarını kliniğinde bulundurmuyormuş diğer kedilere bulaştırır diye. Dişinde çürük varmış ve calicivirüs varmış onu tedavi etti. Şimdi serumla gençlik hastalığı için tedavi görüyor umarım iyileşir. İkisi birden hasta olunca ne yapacağımı şaşırdım :/