Karma Aşı Arası

Coconutbey

Merhaba 2. Kediyi sahiplendim karma aşısı yaptırdık bugün lösemi aşısı yaptırdım haftaya mantar aşısı var ama yaptırmayacağım. Öbür hafta da karma2 aşısı var. Bu karma asısının yapılma arası çok önemli mi ağır gelir mi ? 29 şubatta yaptırmıştım 1. Karmayı

4 CEVAP

naz96

Bunu veterinerinizin size söylemiş olması lazım çünkü her aşı yapıldıktan sonra bir haftaya ya da güne gelin diyorlar. Benim karma aşısı için 15 gün sonra mantar için ise 21 gün sonra gelin demişti. Kimi iki hafta diyor ama iki aşıyı bir araya getirmiyorlar mesela karma aşısını 15 günde bir yaptırdınız o bitince mantar aşısına başlıyorlar ara verip.

ssedef28

karma aşının günlerinde yapılması çok önemli zamanı geçince aşının etkisi kalmıyor diye biliyorum takvime göre yapılıyordur aşılar ağır gelmez o yüzden merak etmeyin

esrayurteri

ilk karma aşılar çok önemli, ben de ilk sahiplendiğimde sizin gibi düşünmüştüm. ama veterinerin verdiği tarihlerde yaptırdım bir sorun yaşamadım, yani kedime ağır gelmedi.

Mslna01

21 gün ara ile oluyor