Gramajı Ne Kadar Vermeliyim?

Mayask

Merhabalar, 1 yaşında dişi bir kedim var. ND marka mamaya geçtik, hatta denemek için açık aldık şuan 10 kg’lık paketi aldık sanırım açık olan sahteydi cünkü taneleri rengi kokusu alakasız. Petshop’a günlük kaç gram vermeliyim dediğimde 60-70 gram yeterli dedi bende sabah 20 öğlen 20 akşam 20 veriyorum kedim hepsini bitiriyor hatta üst üste verdiğimde denemek için yine yiyor bitiriyor. Mamanın paketinde 2 kg kedi için günlük 30 gram yazıyor bilemedim ne yapmalıyım ?

3 CEVAP

Mslna01

Mama paketinin üstünde Kg ve gram yazar ona uymanız gerekmektedir

KedicikUzum

Petshopcuya değil mama paketinin üstünde yazana güvenin, sorudan alakasız ama kediniz 1 yasindaysa 2 kg olması çok zor gelişmesinde bir sorun mu var? Benim dişi kedim bile yaşıtlarına göre daha minyon ama 3.5 kilo. Veterinere götürüyor musunuz kedinizi merak ettim yanlış anlamayin:)

Mayask

Evet bugün götürdüm ben yanlış biliyormuşum :)) 3 kilo 700 gram olmuş tosun :))