Malt Ve Krema Hakkında

Bolovia markalı malt aldım kendime veterinerimiz önermişti 2-2.5 ay severek yedi ama artık yemiyor parmağıma sıkıyorum öyle yiyor bazen öyle de yemiyor mecbur üstüne sürüyorum
Aynı durum kremasında da oldu petlebiden vets plus markalı krema aldım önceleri baya severek yedi her çeşidini denedim hepsini bayılarak yedi ama son 2-3 haftadır filan kremayı kokluyor ve direkt uzaklaşıyor mamasına sıkıyorum yemiyor elimden yemiyor hiçbir türlü ağzına sürmüyor
Maltını ve kremasını severek yiyorken birden neden böyle yaptı anlamadım fikri olan ya da benzer durum yaşayan var mı

6 CEVAP

KedicikUzum

Kediniz sıkılgansa öyle yapabilir malt veya ödül mamasıni bilmiyorum ama benim kedim şu zamana kadar 3 farklı marka mama yedi, sonuncusunu 5 kg almıştım hala bitmedi o kadar sıkıldı ki mamadan, ilk başta çok hevesli yiyor 1-2 ay sonra hemen sıkılıyor tavuk falan istiyor. Marka değiştirin bence, ben de bu maması bitince rotasyonlu besleyecegim.

ssedef28

@kedicikuzum ben 2 kg mama alıyordum ama ndnin 5 kglık olan daha uygun olduğu için 5 kg olarak almıştım çok sevmesine rağmen son 1-1,5 kiloyu iştahsız yemişti en son hiç yememeye başladı bence bunun sebebi kesinlikle bayatlamış kokusunun gitmiş olması çünkü 2kg aldığımda tekrar iştahla yemişti birden fazla kediniz varsa 5 kg almak mantıklı kısa sürede tüketileceği için ama tek kedi için malesef uygun değil daha doğrusu benim kedim için:D

KedicikUzum

@ssedef28 olabilir ama benimki 1.5 kg hills almıştım yavruyken çok beğenmişti başta, sonra sevmemeye başladı sokaktakilere ve kedi sahiplendirdigim bir kişiye vererek bitirdim. Onun dışında bin TL verip acana aldım, yesin çocuğum diye 1.4 kiloydu, onu da başlarda yedi sonra hiç yemedi Nd aldım, kalanjnj sokaktakilere verdim. Bu sefer Nd istemiyor böyle kısır bir döngü oluştu sanırım 😁 Nd bitince proplan veya hills ile devam edeceğim ama hiçbir mamada sabit kalamayacagiz galiba

Öyle deneyeyim bir de
Hem çok seçici hem de çok sıkılgan

Tolga_yay26

Marka değişimi yap arada ben mesela ödül maması veriyorum haftada 1 çok seviyor diğer hafta farklı ödül mama veriyorum yanlız herşeyin dozu günü olur unutma hergün verme sindirim sorunu yoksa ama sindirim sorunu varsa petlebinin supravet prebiyotiği var çok iyi geliyor

ssedef28

@kedicikuzum herkes acana hakkında sizin gibi söylüyor başta yedi sonra yemedi diye biz de acanaya yeni geçtik ben 5 paket aldım sonradan yemezse oturur ağlarım ki muhtemelen öyle olacak :D benim kedim de seçici hills aldığımda bi tane bile yemedi geçiş yaparken eski mamasıyla karıştırdığım mamasını bile yemiyordu sokak kedilerine veriyordum 1-2 hafta sonra masaya dökülen sadece birkaç taneyi yedi ondan sonra ishal olmuştu :D bir bildiği varmış demek ki. royal canini kedim çok iştahlı yiyordu tavsiye ederim