Hamile Kedi Önemli

Arkadaşlar merhaba
Kasım ayında russian blue kedi buldum binanın önünde korkak bir kediydi mama yemeye bile gelmiyordu ama zamanla güvenini kazandım ve dükkanda alıştırdım bu süre içinde yine dokunmama izin vermedi ama dükkanda kalıyordu canı sıkılınca dışarı çıkıyordu sokak kedilerinden dayak yiyip dükkana geri geliyordu
Kedi hamile kaldı ve hemen hemen 10 güne kadar doğuracak ama şöyle bir sıkıntı var
Yine 1 ay önce binanın önünde besleme yaptığım kedilerden birine araba çarptı yabani bir kediydi de o da kendine dokunturmaz
İşte veterinere götürdüm 2-3 gün özel veteriner de kaldı hayati tehlikeyi aldattı ama ne yazık ki çenesi hem kırılmış hemde çıkmıştı ve ameliyat olması gerekiyordu ameliyat sonrasında uzun bir tedavi süresi vardı özelden alıp belediyeye götürdüm 20-25 gün de orada kaldı
Kediyi 2 gün önce teslim aldım dükkanda box ın kapağını açarken içeri fırladı ve dükkana girdi çok korkmuş olmalı tedavi süresi araba çarpması vs derken
İlk gece cins kedi diğer kedinin kokusunu aldı herhalde dükkanda kalmak istemedi sokakta kaldı ertesi gün cins kedi dükkana geri geldi bu kediden de dayak yedi ama cins kedi dükkandan çıkmadı ikiside dükkanda geceyi geçirdi cins kedi dükkanın içinde dolaşıyor ama diğer kediyi hiç görmüyoruz dükkan çok büyük ve eşya dolu bir yere saklanıp kalıyor orada tuvaletini çıkıp kuma yapıyor birkaç farklı yere mama koyuyoruz mama da yiyor ama kesinlikle gözükmüyor
Cins kedi de diğer kedi dükkanda olduğu için dükkanda kalmak istemiyor gün içinde dükkana 5-6 kere girip çıkıyor yani ve doğumu da yaklaştığı için korkuyoruz sokakta yapar bu sefer yavrularını bulamayız filan diye çünkü diğer kediler de hep bunu dövüyor
Bu konuda fikri olan var mı ne yapmam lazım yani ikisininde ihtiyacı var

2 CEVAP

ZynpBlgn

eğer ki dükkanda odalar varsa ikisini ayırmanız gerek. kedi doğurduğunda da sorun çıkacaktır çünkü kesinlikle beraber kalmamalılar. ayıracak yeriniz yoksa veterinerinizle görüşün geçici olarak yuva arayın onlar da yardımcı olsunlar. hem belli olmaz belki de ömürlük yuvasını bulabilir. ayrıca imkanınız varsa gebe kediye karton kutudan yatak tarzı bir şey yapın çünkü içeride doğurursa oralar batar. bir de kedi kumu ile işi halledebilirsiniz. çünkü eğer hala size alışmadıysa dışarıda doğurur kesin. ayrıca çok fazla göz önünde olmayan ve insanların fazla geçmediği sessiz bir yere koyarsanız yuvayı çok iyi olur böylece stres olmaz. kedi de yüksek ihtimalle rus mavi değildir kırmadır benim kedim de rus mavi kırması. doğumu da cins kediler kadar zor geçmez diye düşünüyorum. umarım yardımı dokunur :))

Kırma olabilir yüzü çok tombik
Açıkcası kedilerden korkuyordum ben sahiplenince kendim son 7-8 aydır diğerlerine karşı da bir hassasiyetim oluştu elimden geleni yapmaya başladım onun için bazı şeyleri detaylı bilmiyorum
Dükkan terzi atölyesi çok büyük bir alan ve maalesef oda yok muşamba ile ikiye ayırmış yok dükkanı ama kapı yok yani iki tarafa geçiş normal şekilde var ön tarafta makinalar ve işler var arka taraf depo gibi koltuk vs her şey var saklanılacak çok alan var dolayısıyla
Cins kedi dediğim 1 ay dükkan önünde kaldı çok dayak yemeye başlayınca içeri kendi girdi 2 aydır da içerde kalıyor çıkmak isteyince çıkıyor gelmek isteyince geliyor tuvaletini filan zaten dükkanda kuma yapıyor koltukta yatıyor ekstra kutusu oyuncağı vs her şeyi var dükkanda yanımızda dolaşıyor ama dediğim gibi mama yerken sadece dokunmamıza izin veriyor onda da tedirgin oluyor
Diğer kediyi de hiçbir şekilde göremiyoruz çok nadir denk geliyoruz bir kaç farklı noktaya mama koyduk bulup yiyor
İkiside aynı kuma yapıyor tuvaletini dün birbirlerini yakından gördüler ama saldırma tarzı bir şey olmadı iki kedi de arka tarafta kalmayı tercih ediyor
Veterinere cins kediyi ilk bulduğum zamanlar demiştim hani böyle böyle ama yakalayamıyoruz çip kontrolü vs nasol olur
Sahiplendirmeniz çok zor ama yabani sevdirmeyen bir ledi olduğu için kolay kolay kimse almaz dedi
Diğer kedi de yabani olduğu için ne yapacağım hakkımda bir fikrim yok
Cins kedi ne zaöan dışarı çıksa diğer kediler garip bir şekilde onu kovalıyor