Kedim Yatağıma Çişini Yaptı

Echo

Merhabalar yaklaşık 20 gün önce 1 yaşında kısır erkek british shorthair cinsi kedi sahiplendim. Kedim daha önceleri tam kumuna çişini yapıyordu sonraları ne olduysa aralıklarla kedi kumunun tam önüne yapmaya başladı yapıyordu temizliyordum (kumu temiz). Dün 1 günlüğüne evde bırakmıştık misafirliğe gittik. Geldik hicbir sıkıntı yoktu ancak gece 2 gibi yatağıma çiş yapmış, yatarken gördüm. Geldiğimde yoktu yeni yapmış. Sebebini çözemedim neden yapmış olabilir? Bu bir alışkanlığa dönüşmesinden korkuyorum.

8 CEVAP

berkdoan

1 yaşında bir kedi sahiplenmeniz büyük cesaret alışamam gibi problemleri cokca yasayabilirsiniz bu çiş olayı da bunlardan biridir belki?

Roza23

Alışma icin de olabilir bi rahatsızlığı da olabilir. Hekime kontrol ettirebilirsiniz. Yalniz kaldığı icin de yapmis olabilir dikkat çekmek icin de. Neden cok bu gibi şeylerde :)

serot10in

Kısır olması kızgınlık nedeniyle yapması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Benim erkek Van kedimde aynı davranışı sergiliyordu, şu an onun istediği bir kum kullanıyorum ve evde bulunduğum her an temizlemeye gayret ediyorum, ayrıca idrar yollarında sorun olabilir diye gimcatin idrar yolu sağlığı için olan macununu aldım biraz daha fazla ilgi gösteriyorum 2 günde 1 yaşadığım bu yatağa çiş yapma durumunu yaklaşık 15 gündür yaşamıyoruz. Ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu çok iyi biliyorum umarım kısa sürede çözüme ulaşırsınız

felishuman

Ben yetişkin kedilerin daha çabuk alıştığını duymuştum. Çişini yapması size tepkisini gösteriyor olabilir mi? Yalnız bıraktığınız için:)

aysegunerr

[Burada ] güzel açıklamışlar okuyabilirsiniz.(https://patiliyo.com/kedilerin-kum-kabi-disina-cis-yapmasinin-8-nedeni/)

Birşeyleri protesto ediyor olabilir. Önceki evinde de yapıyor muydu acaba?

Echo

Önceki evinde yaptığını sanmıyorum şimdiye kadar hiç yapmamıştı. Sadece dün gece ilk defa yaptı. Arada sırada kum kabının tam önüne çişini yapar ama neden yatağıma çişini yaptı bilmiyorum.

Melodii

Hastalanmış olabilir. Veterinize götürebilirsiniz. Bir hastalığı çıkmazsa stresten olabilir. Kumu, kum kabının bulunduğu yeri sevmiyor olabilir. Kum kabı küçük veya kapalıysa yapmayabilir, çiş kokusu rahatsız edebilir.