Kedilerim Artık Anlaşamıyor

Merhaba öncelikle, benim bir sorunum var sizlere sormak istedim

2 kedim var biri 3 yaşında biri 8 aylık ikiside sarman ve dişi. Küçük olan kedimi ilk sahiplendiğimizde büyük olanla araları cok kotuydu fakat 2 ay içinde ayrılmaz bir ikili oldular sürekli birbirlerini yalayıp temizliyorlardı oyun oynuyorlardı vs. ama yeni eve taşındık ve araları felaket bozuldu. Küçük kedimden yana bir sıkıntı yok o hala büyük olanla oynamaya iletişim kurmaya çalışıyor ama büyük kedim kesinlikle yanına yaklaştırmıyor ve garip bir ses çıkarıyor tıslama değilde farklı bi ses anlamışsınızdır kedilerin o sesini. Birbirlerine girip kavga etmiyolar ama dediğim gibi büyük olan sinirli bir ses çıkartıp 2 3 pati vurabiliyor küçük olana. Birden bire yeni eve taşınınca aralarının bozulması gercekten canımı sıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yer paylaşımı falan mı yapıyor büyük olan kendince ?

1 CEVAP

gamzegumus1

Yeni bir ortama girmenin etkisiyle büyük ihtimalle çok strese gitmiş ve agresyon geliştirmiştir. Feliway’in spreylerinden almanızı tavsiye ederim, kedilerinizin stresini azaltacaktır