Erkek Kedim İdrar Kaçırıyor

Mestanmesi

Merhaba kedim 6-7 aylık erkek tekir. Son zamanlarda idrar kaçırdığını farkettim. Ama çok az mesela koltuğa çıkıyor oturuyor, kalktıktan sonra 1-2 damla idrar yaptığını göruyorum. Normalde tuvaleti ile ilgili bir sorunu yok mutlu bir kedi iştahıda yerinde. Bunu başka yaşayanlar oldumu ? Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

4 CEVAP

aslihan_e

Erkek kedilerde oluyor çoğu zaman öyle, ona pek idrar kaçırma denemez, kısır değilse daha çok oluyor, kısırlarda da olabiliyor.

HisaNur

Belki idrar yolu enfeksiyonu kapmış olabilir veya kızgınlık döneminde olabilir. Benim kedim idrar yolu enfeksiyonu kapmıştı özellikle soğuk betonlardan yapılıyormuş veterinerimiz birkaç tane ilaç verdi o ilaçları kullandık şuan çişini kaçırmıyor tutuyor. Veterinere danısmanızı öneririm. İyi günler.

Sevilayyyyy

Erkek kediler 6_7 aylıkken kızgınlığa girebiliyor benim kedim de öyle erken girdi ve kızgınlıktan dolayı yapabiliyorlar böyle şeyleri. Buna idrar kaçırma denir mi bilmiyorum kızgınlıkla alakalı olabilir başka gözlemlediğiniz bir şey var mı extra miyavlama, bağırma gibi falan.

Mestanmesi

Hayır Kızgınlık değil. Sinirli falan değil ayrıca idrarı püskürtmüyor dediğim gibi Normal koltukta yururken oturup kalktiğinda 1 2 damla akıtıyor. Poposunu okşadığımızda daha fazla oluyor. Ve ya kendisi poposunu temizlemek için oturup bacağını aniden kaldırdığında 1 2 damla çıkıyor