Kısır Mama Önerisi

Canimyavrum

Hills tuna kullanıyorum.bebeklikten beri fakat hep kabız boncuk boncuk kaka bundan kurtulmak istiyoruz.

7 CEVAP

Minminik

merhaba, bende 2 senedir hills kullanıyorum kabızlık bizde de var, arada prebiotik veriyorum ayda ard arda 5 kere. hills sanırım kabızlık çok yapıyor biri daha burada belirtmişti. arada yaş mama sulandırarak verin.

ilaydacakir

Şubatın başında kısırlaştırdım ve nd somonlu portakallı mamaya geçtik. Mamaya bayılıyor hiçbir sıkıntısı yok nd kittendan geçti zaten kakası falan aynı yumuşak normal. Ama mamanın tadına deli gibi bayılıyor kabında mama bitince bir süre kabı yalıyor, sürekli mama istiyor nasıl başa çıkacağım bilmiyorum Mamalar çok zamlandı yavaş ye şüşko olcan diyorum Miiyuuu diyo yalakalık yapıyor mecbur yine kabına mama koyuyorum 😫

cnsygn

Kısırlaştırmadan önce ben de hills kitten kullanıyordum, kısırlaştırma sonrası nd düşük tahıllı somonlu ile devam ettim 10 ay kadar. Arada kuzu etlisini verdim onu da sevdiler. Nd fiyatları çok yükseldiği için dönüşümlü kullanmak amacıyla proplan morina balıklı aldım ama aynı fiyatlarda bozita markasının içeriği daha güzel ve tahılsız olduğu için bundan sonra nd ve bozita markalarını dönüşümlü kullanacağım. Keşke fiyatları çok yüksek olmasa mera diye bir marka var ondan almayı isterim bütçeniz uygunsa bakabilirsiniz

Canimyavrum

Arkadaşlar yeni bir mamaya başladık .bugün itibari ile 7.gün tamamen yeni mamaya geçiçez kademeli wermeye başladım.natures variet içerik çok güzel bakalım.nasıl bir etki alacagız.yaş mama veriyorum.fakat benim kız mıy mıy onu bile isteyerek yemiyor .🤦 Nd nedense tercih etmedim .

Canimyavrum

Bu başladgımız mama merayla eş deger isterseniz .bir inceleyin derim .

yumik

Ben de brit careden natures variety'e geçiş yaptım ishal yüzünden 6. gündeyim. Kusma vs hiç problem yaşamadım kedim gayet güzel yiyor kakası da daha iyi oldu gibi sertleşti ve şekillendi. Tahılsız kısırlaştırılmış tavuklu aldım ben.

Çok içerik araştırdım hepsinde ya proteini aşırı fazla ya et kalitesi kötü ya mineral dengesi bozuk vs vs ama kafama en çok bu yattı.

Canimyavrum

Bende somonlu aldım balıklı tüyler için DHA iyi diye hills te balıklıydı bakalım hills gibi tüy kalitesi olavakmı ben hiç tüy dökümü yaşamadım bebeklikten beri umarım natureste hills gibi tüy dökmez