Hills Ördekli Kısır Kedi Maması

MarsMaya

Kullanan var mı, memnun musunuz? Proplan'dan geçmeyi düşünüyorum ancak tester bulamadığım için kararsızım. Tadından memnun mu kedileriniz yoksa mecburiyetten yer gibi mi davranıyorlar? Kilo artışına neden oldu mu veya tam tersi tokluk hissi yaratıyor mu? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

8 CEVAP

Minminik

hillsin hep zor yenen bir mama olduğunu söylüyorlar burada, ben bebeklikten hills alıştırdım yiyor. denemeden bilemezsiniz ufak boy alıp denemelisiniz, kesinlikle tokluk hissi oluşturuyor, benim kedi çok çabuk kilo alıp veriyor mama ile değil kendi metabolizması ile alakalı

Hills ve proplana verebilecek bir bütçeniz varsa kesinlikle Nd almanızı öneririm. İki markanın da ( hills ve proplan ) içerik açısından pek iyi değil ve ikisinde de kilo artışı maalesef oluyor

aycylmz

Ben kedim için hills ördekli kullanıyorum, severek yiyor. Dışkısında da herhangi bir sorun olmadı. tunalı ve tavukluyu yemedi pek şeklinden dolayı kıramıyordu. Bu yuvarlak yassı şeklinde kolayca yiyor. Kilosu da sabit kaldı, kilo almadı ama her mama her kedide aynı etkileri göstermiyor bunu da göz önünde bulundurun.

Ahudr

Oncelikle neden ördekli ? hillsin icerisinde ki ordek unu %4 falandır sanırım ördekli kullanmak istiyorsanız gercekten ördekli mama tercih edin derim ben Nd gibi mesela :)

ssedef28

hills kitten tuna balıklıya geçecektim ben de nd morina balıklıdan daha uygun fiyatlı olduğu için kedim bi tane bile yememişti eski mamasıyla karıştırdığımda karışık olanı bile yemedi daha sonra sokak kedilerine verecekken masaya birkaç tane dökülünce yedi ve ishal oldu ama sadece 3-5 tane yemişti. imkanınız varsa bence daha kaliteli bir mamaya geçin biz acanaya geçtik 1-2 haftadır gayet iyi yiyor eğer acana alamasaydım bozita ya da nd tercih ederdim

MarsMaya

Çok cevap gelmiş teşekkürler öncelikle N&D ye cevap vereyim ben de beğeniyorum kullandım, tahılsız değil az tahıllı versiyonu kullanmama rağmen kedilerimden birinde mantar oldu, veterinerimiz yüksek protein bu tarz şeylere neden olabiliyor diyerek proplan veya hills önerdi. Hills Proplan'a göre hem daha pahalı hem de N&D den öncede Proplan kullandığımız için ondan devam ediyordum. Neden ördekli dersek kedilerimin aroma tercihi bu yönde maalesef, hindi, tavuk, ördek, tavşan. Balıklı hiçbir mamayı yemiyorlar, kuzu eti biftekli aromalı herhangi bir şeyi kısa süre yiyorlar. Bozitanın geyikli yaş mamasını da çok seviyorlar mesela ama onun da kuru mamasını denemeyi göze alamıyorum.

_Catlover_

Biz 1-2 aydır kullanıyoruz memnunuz. Kedim doyuyor ,dışkısında vs bir değişiklik olmadı

AhsenAise

Veterinerimizin önerisi ile ondan aldik ama kullanmadık ,asla ve asla ağzına bile sürmedi ,merak edip tek bir tane bile yemedi ,kedilerin damak tadına uygun değil pek,içerik olarak da yetersiz zaten