Kusma (Scottish) Fotoğraflı

Lay9z

Merhaba,
Aylar önce sahiplendiğim kedim sabah evden çıkarken kustu. İlk defa karşılaşıyorum. O yüzden nedendir bilemedim. Umarım bilen birileri çıkar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

9 CEVAP

Sezgek

Ne yeridirşyordunuz yavruya sanki kusmuğun içinde şerit gibi bir şey var fotoda anlaşılmıyor eğer öyle bir şey varsa iç parazit olma ihtimali de var süt ve yoğurt gibi bir şey yedirmediysenşz kusmuğun rengi de normal değil dış parazit aşısı yaptırmışmıydınız bir kaç gün içinde

Sevilayyyyy

Malt kullanıyor musunuz? Eğer kullanmıyorsanız ondan olabilir.

Mini2019

Normail bir kusma değil. mama ya da safra kusmamış... Fotoğraftan pek anlaşılmıyor ama yüksek ihtimalle tüy kusmuş. kusmuğu incelediniz mi ? tüy müydü ?
eğer öyleyse acilen veteriner formunda malt vermelisiniz. Mide bağırsak geçişi tıkanırsa çok büyük masraflar ve sıkıntılar doğar. Hairlax bu durumlarda iyidir.

eğer iç parazitse ve kustuysa bu da büyük problem. O zaman da iç parazit hapı vermelisiniz ve bu durum parazit kaynaklıysa bir kanına baktırmakta fayda var.

Busepz

Mama mı değiştirdin? Kabızlık var mı, idrarını yapıyor mu

Lay9z

Hayır mama değiştirmedim, kabızlığı da yok. Her şey normal aslında.

ilaydacakir

Eğer iştahında, tuvaletinde falan bir sıkıntı yoksa tüy kusmuştur. Düzenli malt kullanmanız lazım kusmadan o yaladığı tüylerden kurtulsun diye

Busepz

Genelde kabızlık, idrar yapamama, mama değişimi ve tüylerinden kaynaklı kusarlar. Bunlardan hiçbiri yoksa ve şikayet devam ederse hekimin görmesi iyi olur

Lay9z

Hepinize teşekkür ederim. Önce malt kullanacağım, eğer tekrarlarsa veteriner hekime götüreceğim.

Ahudr

Evet şerit seklinde bir şey var inceleyin onu ip parazit yada kıl yumagı gibi duruyor