Kedim Zeytinyağ Yiyor?

Ebru-c

Arkadaşlar masanın üstünde hakiki zeytinyağı vardı biraz ve kedim yalamaya başladı. Daha önceleri başka bir sebepten veteriner verebilirsin dediği için sorun olmaz diye düşündüm ama artık düzenli olarak her gün masaya çıkıp yalıyor. Bu durum normal mi? Kedisi zeytinyağ yiyen başka biri var mı?

8 CEVAP

ssedef28

benim kedim de ayçiçek yağı içiyor :D kek falan yapıcağım zaman bardağa doldurunca su gibi içmeye çalışıyor istiyor ama izin vermiyorum. kabız olunca bi çay kaşığı verilebilir başka hangi durumlarda zeytinyağı içirilir bilmiyorum

Ebru-c

Bile isteye yemesi çok tuhaf geliyor bana. Bende öyle lıkır lıkır içmiyor nasılsa bir iki yalıyor sadece diye reçelliğe koyuyorum her gün gelip içiyor. 😀
Sadece acaba bi ihtiyaçtan dolayı mı içmek istiyor yoksa tadını mı sevdi anlam veremiyorum

ssedef28

kedilerin zeytin sevdiğini yediğini görmüştüm birkaç videoda tadını seviyodur bence benim kedim de mesela göbek ve maydonoz aşığı :D salataya doğrarken kaçırır küçük bi parça onu yer fazlasını yemiyor zaten dışkısı da her zamanki gibiyse normalse pek takılmıyorum. dışkısını gözlemleyin yumuşadıysa izin vermeyin içmesine iyi gelmiyor demektir

Ebru-c

Dışkısı normal, her dışkılarını gözlemlerim zaten.
Teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏

Emirrckr

Yiyebilirler,
Hatta evde mama hazırlayanlara az miktarda zeytinyağı da katılması öneriliyor,
Diğer arkadaşların da dediği gibi dışkısında bir değişim olmuyorsa yesin,sorun yok :))

Mini2019

Zeytinyağı kediler için kararında verildiğinde faydalı ama hergün vermek onu ishal yapar. benimki zeytine alerjik ama zeytine ve zeytinyağına yalvarıyor. haftada 1 kez, 1 tatlı kaşığı veriyorum.

Ebru-c

@Mini2019 dediğim azıcık yiyor ve kaka formu ideal sadece tuhafıma gittiğinden dolayı sormak istedim.

Mslna01

Kabız olduğunda yaş mamasina az miktarda katabilirsiniz zaman zaman verebilirsiniz sorun yok