Erkek Kısır Kedi Ve Mama Sorunları

yumik

Merhaba kedim 10 aylık erkek 1-1.5 ay önce kısırlaştırdım, bebekliğinde çok ishalle uğraştık ama ilaçla düzelmişti kısa sürede. Nd tavuklu narlı kitten tahılsız kullanıyordum dışkısı vs çok iyiydi kısırlaştıktan sonra da nd neutered kullanmayı düşünüyordum tahılsız. Veteriner özellikle erkek sarman kısır kedilerde idrar yolu problemi görülebileceği için nd önermedi çok sık gördük problem yaşayan dedi ve üriner mama önerdi önlem amaçlı. Araştırdım ve içeriği çok kafama yattığı için brit care urinary aldım ama kedimi ishal/yumuşak dışkılı yaptı maalesef. Ben de araştırıp natures variety tahılsız kısır tavuklu aldım şu an geçiş döneminin 4. günündeyiz, dışkısını kontrol ediyorum hep.

Bu mama da iyi gelmezse önerebileceğiniz mama var mı? Veteriner hills üriner sağlık önerdi prescription olan değil fotoğrafını eklicem. Hills içeriğini çok beğenmedim ama uzun vadede en az sorun yaratan mamalardan biriymiş. Önlem amaçlı kullanılır mı sizce veya başka öneriniz var mıdır? Birçok marka araştırdım sanabelle mera bozita proplan royal canin acana orijen vs içerikleri çok kafama yatmadı açıkçası (idrar yolu sağlığı açısından).

23 CEVAP

yumik

Bir süre değişmek istemiyorum zaten yoruldu hayvancağız. Bir paket daha natures sipariş ettim içeriği çok iyi, şu anlık sorunsuz gidiyoruz inşallah böyle de devam eder. Yaş mamayı artırıp takviyelerle de üriner destek sağlamayı düşünüyorum.

Palyaco

Kısır kedilerde veteriner maması kullanın ilerde büyük paralar harcamak istemiyorsanız Royal canin expert kısır maması

yumik

Veteriner mamaları belli bir problem çıkmadıkça önerilmiyor diye biliyodum

Sntmntleng

Kedim kısırlaştığından itibaren hills tüketiyor. Veterinerim önlem amaçlı üriner tablet kullanarak engelleyebilirsiniz demişti. Bende tablet yediremediğim için gimcat üriner maltını veriyorum. Yani ne mama kullanırsanız kullanın bir üriner tablet veya malt alın derim.

mehtapkaplan

Ben kısırlaştırana kadar ND’nin tavuklu narlı ve somonlusunu kullandım memnundum. Kısır mamasından memnun kalmadım aşırı tüy dökümü yaptı ve benimki mamayı boykot etti yememeye başladı nedense. Virbac kullandım memnun kaldım veterinerlerde satılan bi mama ama kedim sıkılınca ve Virbac mamasını bulmak çok kolay olmayınca nature's variety somonlu kısır mamayı aldım. Memnunum herkese öneririm vetolara bakarsak banada o mamayı bilmiyorum hiç duymadım demişti kendi ürününü satmak için.

mehtapkaplan

Ben kısırlaştırana kadar ND’nin tavuklu narlı ve somonlusunu kullandım memnundum. Kısır mamasından memnun kalmadım aşırı tüy dökümü yaptı ve benimki mamayı boykot etti yememeye başladı nedense. Virbac kullandım memnun kaldım veterinerlerde satılan bi mama ama kedim sıkılınca ve Virbac mamasını bulmak çok kolay olmayınca nature's variety somonlu kısır mamayı aldım. Memnunum herkese öneririm vetolara bakarsak banada o mamayı bilmiyorum hiç duymadım demişti kendi ürününü satmak için.

KimJeongguk

1.5 yıldır kısır erkek kedime N&D somonlu kısır mama kullanıyorum hiçbir şikayetimiz olmadı severek yiyor. Sizde kısır mama kullanıp arada bir üriner mamaya geçiş sağlayabilirsiniz üriner sistemini korumak için. Rotasyonda olmuş olur hep aynı mamayı yememiş olur yani ama şuanki mamasını severek tüketiyorsa ve bir sorun yoksa kullandığınız mamadan devam edebilirsiniz tabiki.

yumik

Gimcat üriner malt kullanmaya da başladım. Mineral konusunda benim de kafam karışıyor bazen, bakıyorum veterinerlerin idrar yolu için önerdiği mamalarda kalsiyum fosfor 1 üstü olabiliyor mesela proplan kalsiyum 1.3 fosfor 1.1. Ama bilindik marka olsun diye de gidip içeriği mısır buğday dolu royal canin proplan vs de vermek istemiyorum açıkçası.

Sams field brit markasına aitmiş burda kullanan ben de pek görmedim ama yurtdışı yorumları iyiydi. Sade içeriği mineral dengesi ve bezelye nohut vs olmaması da hoşuma gitti çünkü brit carede ishal yapanın bunlar olduğunu düşünüyorum.