Kedim Sürekli Beni Isırıyor

halisedemir

Arkadaşlar merhaba . 5 aylık british blue point cins kedim var. Onu sevmeye çalışırken beni ısırmaya başlıyor. Ya da koltukta otururken ben birden koluma atlayıp ısırmaya başlıyor . Yani komut vermeye çalıştıkta işi iyice inada bindiriyor. Önce elimi yalayıp sonra ısırıyor böyle bir döngüye giriyor . Böyle yapması normal mi ve bu huyundan vazgeçer mi ?

5 CEVAP

Sukufe-Cici

Benim 2 kedimde 2 aylikken bana geldi. İssirdiginda asla birakmiyordum. Yaladigi zaman birakiyordum.
Bu sekilde yavas yavas issirmanin cozum olmadigini anladi.
Birakmami isterse yaliyordu.
Deneyin derim.

ssedef28

kedinizin karakterine göre değişir bence eğer ısırdığında izin verirseniz davranışını pekiştirirsiniz diye düşünüyorum ben. benim kedim de ısırıyor elimi çekmemeyi de denedim başka oyuncaklara yönlendirmeyi de eğitemediğim için çözümü battaniyenin altına saklanmakta buldum %100 işe yarıyor birkaç dakika bekleyip gidiyor :D

Daha küçükken oyun olarak elinizi vs verdiyseniz ısırma alışkanlığı kazanıyorlar Onlar oyun zannediyor
Benim arkadaşıma sahiplendirdiğim kedi de öyleydi annemler severken çok hırpalayarak vs seviyorlardı
Kedi ısırmayı alışkanlık edinmişti
Şu an 8 aylık ısıtmayı baya azalttı
Dururken bile bir anda gözüne kestirip ısırabiliyordu
İlgisini farklı oyuncaklara çekmeye çalışın ya da elinize kolanyağ sıkın kokusunu sevmedikeri için yeltenmiyorlar ve büyüdükçe azaltıyor genelde
Ama elinizi vs vererek oyun oynatıyorsanız bundan ötürü olmuş olabilir

milaylaylom

Merhaba eğer elinizle oynatıyorsanız elinizi av olarak görüyor ve ısırması kaçınılmaz oluyor. Oyun haline getiriyor kediler çünkü. Benim kedimde yavruyken öyleydi tabi ki yöntemleri var ısırdığı zaman arkanızı dönün ve kesinlikle muhattap olmayın. Bol bol oynayacağı oyuncaklar alın ısıracağı vakit başka bir şey ile dikkatini dağıtın. Başka oyunlar oynayın zamanla unutacaktır yavruyken olabiliyor böyle durumlar ama geçiyor

halisedemir

İnanın aksine hiç elle oynatmadık .Şimdiden can yakmaya başladı büyüyünce düşünemiyorum . Umarım terk eder bu alışkanlığını. Oyun amaçlı oynadığını düşünüyorum 2.5 aylıkken kardeşlerinden ayırmak zorunda kaldık . Belki de oyun arkadaşı olarak görüyordur . Tekrardan teşekkür ediyorum .