Kediye Sadece Bir Yavru Hamileliği Mümkün Mü

belfi

dişi kedimi kısırlaştırmadan önce bir yavrusu olsun istiyorum. hem kendi sağlığı için hemde sahiplendirme ile uğraşmamak için , kedinin tek yavruya hamile bırakılması mümkün mü ?

10 CEVAP

ssedef28

kedinizin çiftleşmesinin onun sağlığına hiçbir faydası yok sahiplendirmeyle uğraşamıyosunuz bi tane doğurmasını istiyosunuz rengine ve cinsiyetine karar vermediniz heralde henüz

derendmry

merhaba benim kedim 1 tane doğurmuştu olabiliyor imkansız değil.ilk doğumuysa sayı düşüyor diye biliyorum. Ama sizin elinizde olan birşey değil yani 1 yavruya hamile bırakamazsınız tamamen şansa bağlı

belfi

çiftleşmesinin sağlığına faydası var demedim zaten zorlanmasın diye tek yavru doğurmasını isterim dedim . kedimi sevdiğim için bi yavrusu olsun onu da büyütsün beraber yaşasınlar istediğim için bunu düşündüm . ama 4,5 tane doğurursa problem olur . hani kediler çoklu sayıda çiftelşiyor ya ilk çiftleşmeden sonra hemen ayırsak öyle olur mu acaba

Ahudr

Aslinda mantıklı bir yaklaşım denenebilir :) Ama riskli yine de .Yalniz kalmasın diye istiyorsanız yuva bekleyen bir yavruyu sahiplenseniz o daha şahane olur 👌

Lokumhn

İlk doğumuysa sayı düşüyor konusu bir şehir efsanesi olabilir. 10 aylık kedim, iki saat önce 5 yavru doğurdu. Bir tanesi de ölü doğduğu için yedi. Taze bilgi.

Lokumhn

İlk doğumuysa sayı düşüyor konusu bir şehir efsanesi olabilir. 10 aylık kedim, iki saat önce 5 yavru doğurdu. Bir tanesi de ölü doğduğu için yedi. Taze bilgi.

aslihan_e

Ne ilk doğumda az doğuracak diye bir şey var, ne de bir kez çiftleşti diye az yavru olacak diye bir şey var. Bunlar hep yanlış bilgiler. Yıllarca dişi sokak kedilerine baktım, ilk doğumlarında genellikle 4, sonrakilerde 5-6 doğuruyorlardı. O dönem yaşım küçüktü, kısırlaştırmayı falan bilmiyordum. Bazen kızgınlık belirtisi görünce eve hapsederdim çiftleşmesin diye, bir anlık kaçarlardı, ben yakalayana kadar bir kere çiftleşse bile yine çok sayıda yavruları oluyordu. Baktığım bir dişi kedi de sadece bir kez çiftleşip eve döndü kendi isteğiyle, kızgınlığı da geçti, sonra yine 4 tane olmuştu. Bir tane doğacak diye gözlersiniz, 6 tane doğarsa ne olacak? Kedilerin genel doğurma sayıları 4'tür. 1-2 tane daha nadir oluyor. 5-6 doğarsa da genelde 2'si ölebiliyor. Kendi sağlığı için nedir, doğum yapmış kediyle doğum yapmamış kedi asla bir olmuyor. Kediler yavru büyütecem diye o kadar bağışıklıkları düşüyor ki, o yavruların çişini kakasını yalamaktan ağızları yara oluyor. Yavru istiyorsanız sokağa çıkın sürüyle muhtaç yavru var. Geçen birinin beli kırılmış, sürüne sürüne bahçemize sığınmış, beline protez takıldı. Onun gibi o kadar çok yavru var ki yardımınızı bekleyen, sadece keyif meselesi evdeki kediye yavru yaptırmak.

derendmry

merhaba benim kedim 1 tane doğurmuştu olabiliyor imkansız değil.ilk doğumuysa sayı düşüyor diye biliyorum. Ama sizin elinizde olan birşey değil yani 1 yavruya hamile bırakamazsınız tamamen şansa bağlı

AyseMia

Az sayıda çiftleşen, zamanından önce birbirinden ayrılan kedilerde de köpeklerde de yavru sayısı 1-2 gibi genelde az sayıda olur evet. Ama genelde diyorum, :) daha fazla da olabilir. Yine en sağlıklısı, hem de riske girmemeniz için direkt kısırlaştırmak olur. Ne o çile çeker, ne siz.

duman2707

Bu bence çok zor
Tek bi yol denenebilir bu da hani garanti değil
Sadece bir kez çiftleştirip ayırmak
Tabii çiftleşme başarılı olmuş mudur onu anlayabilmek zor(uzun bi çiftleşme olmalı kediniz sonlara doğru acı acı bağırmalı çiftleşme sonrası yerlerde yuvarlanmalı)
Veya başarılı olduysa bile aynı babadan 3-4 yavru doğabiliyor sonuçta
Yinede tek bir çifrleşmede yavru sayısı daha düşük(1-2)kalabilir