Kedi İç Parazit Hk**

krcm

Arkadaşlar merhaba

Yaklaşık 5-6 aydır havalar soğuk diye bu yavruyu eve almıştık çok küçüktü
kuyruğu market kapısına sıkışmış kopmuş.

Ama şimdi küçük küçük kurtçuklar var gün ıcınde 4-5 tane
sabahdan akşama yattığı yerde kurumuş vaziyette 10-12 tane civarında bırakıyor .

Yemesinde içmesinde sorun yok çok hareketli

Yaklaşık 2 hafta önce kadar 3 gün boyunca andozol verdik şurup olanından
2-3 gün öncede sağlam bi kustu parazit olarak canlıydı

ama hala devam ediyor ne yapabiliriz

destekleriniz için teşekkürler şimdiden

4 CEVAP

krcm

@Ahudr

Veterinerden ilaç alabilirim ama getirme şansım ne yazikki hiç yok
Ne tarz bir şey alabilirim acaba hap olarak

Andozolu verdıkden 2 hafta sonra kusarak baya attı
Ama hala yattıkca çıkartıyor

Ahudr

Normalde bu kiloda bir kedinin ic parazit hap miktari nedir bilmiyorum ama buyuk kedilerde 3 gun ustuste yarim icildiginde garanti bitiyor parazitler yavru kedi icin eger olcu ceyrekse 3 gun degilde 3 haftaya bolerek haftada 1 kez ceyrek hap olarak 3 haftalik bir tedavi uygulayin eğer veterinere götürme imkaniniz varsa daha iyi olur tabi daha saglikli bilgi edinmis olursunuz.

Ahudr

Veterinere resmini gosterip durumunu anlatın biz tenizol hap kullandik onunla gecirdik dedigim gibi dozunu ve ne kadar süreyle vermeniz gerektigini en azindan veterinere danısırsanız daha saglikli bilgi olur.Benim kedilerim yetiskindi 3 gün üstüste yarım olarak verdik farkli bir parazit cesiti icin ama yavru kedilerde 3 gün üstüste fazla olabilir 3 hafta haftada bir ceyrek diyecektir muhtemelen veteriner ama tabiki once paeazitin resmi bir gorsun ve daha onceki hikayesini dinlesin derim ben.

krcm

@Ahudr

İlginize teşekkürler bi göstereceğim resimi umarım yardımcı olur .