Kedide Şişlik

öncelikle merhaba. kedim 5 yaşında, dişi ve kısır. 10 gün önce bir kuduz aşısı oldu ve o zaman biraz hırpalandı. iki gün önce de aşı olduğu yerde ceviz büyüklüğü şeklinde bir şişlik fark ettim. dokununca sanki içinde bir bilye varmış gibi hareketli ve onu rahatsız etmiyor. iştahı yerinde, tuvaletinde bir sorun yok ve her zamanki gibi hareketli. ayrıca çoğu zaman bir taraflarını eşyalara da çarpan bir kedi ama daha önce olmayan bir şişlik var. sebebi ne olabilir sizce? çok endişeliyim :(

2 CEVAP

Mini2019

veterinerler huysuz kedilere aşıyı birden enjekte ediyorlar. bu da kas içinde ya da deri altında ödem halinde kalabiliyor. aklınıza geldikçe elinizle bol bol ovalayın. aşı kaynaklıysa kısa bir süre sonra geçer.

ssedef28

benim kedime de olmuştu lösemi aşısından sonra sürekli masaj yapın oraya bizimki kısa sürede geçmişti. eğer birkaç hafta içinde geçmezse veterinere gitmeniz lazım aşıdan kaynaklı tümör oluşmuş olabilir. kediniz evden çıkmıyorsa yurtdışına çıkarmıyorsanız sürekli seyahat etmiyorsanız uçakla vs. kuduz aşısı yaptırmayın bence 5 yaşındaki kediye