Alman Çoban Köpeğini Tavsiye Eder Misiniz?

Yaşadığım çevrede beslenen neredeyse tüm köpeklerin psikolojisi bozuk. Bebek gibi bir görünümü olan Terrier ırkı bir köpeğin Sibirya Kurdu cinsi dostuma saldırmaya niyetlenmişliği bile var. Hadi Terrier gibi ırklardan dostum korunabilir ama ikişer üçer beslenen Pitbullar bize büyük tehlike oluşturuyor. Çok zor bir durumda oğlumu koruyabilmek için dişi bir Alman Çoban Köpeği sahiplenmeyi düşünüyorum. Pitbull, Rottveiler gibi güçlü ırklara karşı dişi bir Alman Çoban Köpeği ne denli bir koruma sağlayabilir?

17 CEVAP

Heathcliff

Koruyuculuk konusunda da en dengeli ırkların başında gelir sosyalleştirme ve eğitimle gereksiz agresyon görmeniz çok düşük ihtimaldir.

Teşekkür ederim. Çok büyük ihtimalle bir Alman Çobanı sahipleneceğim sanırım en mantıklısı bu olacak. :)