Alman Çoban Köpeğini Tavsiye Eder Misiniz?

Yaşadığım çevrede beslenen neredeyse tüm köpeklerin psikolojisi bozuk. Bebek gibi bir görünümü olan Terrier ırkı bir köpeğin Sibirya Kurdu cinsi dostuma saldırmaya niyetlenmişliği bile var. Hadi Terrier gibi ırklardan dostum korunabilir ama ikişer üçer beslenen Pitbullar bize büyük tehlike oluşturuyor. Çok zor bir durumda oğlumu koruyabilmek için dişi bir Alman Çoban Köpeği sahiplenmeyi düşünüyorum. Pitbull, Rottveiler gibi güçlü ırklara karşı dişi bir Alman Çoban Köpeği ne denli bir koruma sağlayabilir?

17 CEVAP

Selma_

Dişi degilde erkek daha iyi olur. Bildiğim kadarıyla erkek köpekler daha iri yarı, daha güçlü oluyorlar.

Erkekler daha iri oluyor doğru ancak iki erkeğin arasında liderlik sürtüşmelerinin kavgayla sonuçlanmasından çekiniyorum. Bu sebeple dişi düşünüyorum.

goldenpahara

Ben dişi tavsiye etmem erkek olabilir yavru alırsanız daha iyi olur

O da korumas ise bir tane dahamı köpek alıcaksınız.Muhitiniz neresi bilmiyorum ama sanki vahşi doğada yaşıyorsunuz hayvan sevginiz enerjiniz maddi durumunuz var ise alın ama sadece korusun diye badigart olarak almak bana mantıklı gelmedi terier bile sizi ürkütüyor olamaz çünkü köpeginiz var bilmiyorumda boş bir konu acaba çok konu açınca bir şeymi kazanıyorsunuz gerçekten bunu7 merak ediyorum eğer öyleyse bu kadar saçma sorunun varlığı beni şaşırtmıcak çünkü.

Bu tarz cevaplarla hayvansever olmuyorsunuz. Koruma içgüdüsü yüksek bir köpek kötü olayların olmasını engelleyecektir. Bakın koruma diyorum saldırgan bir köpekten bahsetmiyorum. Ayrıca yazdıklarımı okumadığınız ve şuursuz eleştiri yaptığınız çevremde üçer ikişer dolaşan Pitbull cinsi köpeklerle çevriliyken dostuma gelecek herhangi bir zararı engelleyebilmesi için koruma konusunda güçlü bir ırk aramamdan doğal ne var? İkinci bir köpek istiyorum (Çoğu insanın verebileceğinden çok daha mükemmel bir hayat sunuyorum.) alacağım ikinci dost küçük ve savunmasız olamaz çünkü diğer köpekler onu bastırmaya yeltendiğinde geri çekilirse üstüne daha çok geleceklerdir. Onlar saldırmadan onlara ağır basabilecek bir ırk seçmem gerekiyor bu sebeple. Eğer derdim başka bir şey olsa direkt Pitbull, Dogo Argentin, Cane Corso gibi ırklardan birini sahiplenir terör estirirdim. Diğer konu ise ben fazlaca başlık açmadım sadece bir kaç sorum vardı ve bu sorulara yanıt bulabilmek için iki veya üç başlık açmışımdır. Hatta eğer veterinerLERimle çözemezsem yine buraya yönelteceğim bir sorum daha olacak.

Ben dişi tavsiye etmem erkek olabilir yavru alırsanız daha iyi olur

Diğer dostum da erkek aralarında kavga çıkmasından çekiniyorum.

Reyaura

Söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın bende biara aynı durumla karşılaştım sadece besledigim patiye degil banada saldırdılar özelliklede akşam çıktığımızda. Yanimda elektiro şok aleti tasiyordum geldiklerinde uzaktan çalıştiriyordum hem benimki hem havliyan diger köpekler korkup uzakta kaliyordu yada kaçıyordu neden bilmiyorum sesinden korkuyolar sanirim.

En iyisi ilk fırsatta ben de bir elektro şok cihazı alayım. Teşekkürler.

dollfacepersian

Bana açıkçası köpeği korumak için köpek almak mantıksız geldi ki koruma içgüdüsü gibi şeyler karaktere bağlı. Birçok ırk köpek koruma köpeği olarak eğitiliyor fakat aynı ırktan her köpek testi geçemiyor. Korumak için yeni köpek almak yerine lideri olarak siz onu korumalısınız bence. Kral köpek ailesinden KSE(köpek sahibi eğitimi ) almanızı ve konuyla ilgili YouTube videolarını izlemenizi tavsiye ederim https://youtu.be/CIdSRj35WPg

KKA'nın belki de tüm videolarını izlemişimdir. Koruma içgüdüsü yüksek bir ırk genel anlamda bu özelliği taşıyacaktır. Dostumu defalarca kez insanlardan ben korudum hatta saldırma hazırlığında bir Pitbull'un ağzına onu tutmaması için kendi kolumu sokmuşluğum bile oldu. İnsana karşı koruyabilirim dostumu ancak ikişerli ve üçerli gezen Pitbulların hangisinin ağzına kolumu verebileceğim? Etrafta bu kadar fazla saldırgan yetiştirilmiş köpek varken doğal olarak ben de koruma köpeğine ihtiyaç duyuyorum.

dollfacepersian

Anlıyorum,o zaman umarım gerçekten dediğiniz gibi koruma özelliği olan bir köpek olur alacağınız köpek. Bu arada köpeğiniz yavru mu? Öyleyse belki de şuan koruma içgüdüsü gelişmemiştir

5 aylık olmak üzere ve koruma içgüdüleri gelişti denilebilir. Ben dostumun beni değil kendini koruyabilmesini istiyorum. Ancak kendini iki veya üç baskın ırka karşı ne kadar koruyabilir sorusu ikinci bir dost edinme ihtiyacımı doğuruyor.

Derdedermanim

O da korumas ise bir tane dahamı köpek alıcaksınız.Muhitiniz neresi bilmiyorum ama sanki vahşi doğada yaşıyorsunuz hayvan sevginiz enerjiniz maddi durumunuz var ise alın ama sadece korusun diye badigart olarak almak bana mantıklı gelmedi terier bile sizi ürkütüyor olamaz çünkü köpeginiz var bilmiyorumda boş bir konu acaba çok konu açınca bir şeymi kazanıyorsunuz gerçekten bunu7 merak ediyorum eğer öyleyse bu kadar saçma sorunun varlığı beni şaşırtmıcak çünkü.

Dmldsl123

dediğiniz köpek cinsi diğerlerine zarar verebilir

Sosyal bir ırk olduğunu biliyorum. Sorum koruma konusunda ne kadar yetenekli olduğu. Bakın saldırınca ne kadar zarar verdiğini sormuyorum koruyunca ne kadar iyi bir savunma sunabildiğini soruyorum.

Heathcliff

Alman çoban köpeği hakkında tek kötü yorumum çok tüy döküyorlar onun dışında mükemmel bir köpek.