Birden Fazla Kedisi Olanlar Bakabilir Mi

milaylaylom

Kedilerinizde farklı mamalar kullanıyorsanız birbirlerinin mamalarından yememeleri için nasıl bir yol izliyorsunuz? Yavru ve yetişkin kedilerim var nasıl vermeliyim önerilere açığım. Benim tek aklıma gelen saatli şekilde ayrı ayrı vermek..

10 CEVAP

HaydutveNazli

Malesef biz önleyemedik o yüzden bebek kedi de kısır mama ile büyüdü ne yaptıysak kendi mamasını yemedi. Veterinerde büyük erkek kedimizin yavru maması yediği için çok tehlikeli olduğunu o yüzden yavruya kısır kaliteli mama ve multivitaminin yeterli geleceğini söyledi

Mslna01

Ayrı ayrı odalarda besleme yapmayı deneyiniz

Esrakaya12

Sana tavsiyem ayrı odalar koyma aynı odada farklı köşelere koy bu sefer alışkanlık haline geliyor eğer yemeye çalışırsa kediyi hafifçe it onun yemeği olmadığını anlasın

Coconutbey

Büyük kedim balık yağını sevmiyor, o yüzden yavru kedimin mamasına balık yağı sıkıp karıştırdım kokluyor yemiyor. Ama yavru kedim malesef biz evde yokken kısır mamadan gidiyo yiyor ama çok önemsemiyorum kendi mamasını da yiyor çünkü. Kısır kedinin yavru mama yememesi lazımmış. Ama saatli beslemeyi de yapabilirsiniz herkes bunu öneriyor genelde :)

milaylaylom

güzel bir çözüm bulmuşsunuz 👏🏻 öyle mi bilmiyordum kısır kedinin yavru maması yememesi gerektiğini öğrenmiş oldum 🙏🏻benim kedim kısır değil henüz kendisi yiyebilir yavru mamasından ama işte yavruların yememesi lazım mecburen öyle yapacağım başka bir çözüm yok gibi görünüyor.

Mslna01

Tabi ki mesela farklı odalarda ayrı ayrı besleme yapınız ama tabi ki yine gözünüz üstlerinde olsun yaramazlar birbirisininin mamasını yemesinler 😊

milaylaylom

Bizim yetişkin kedimizin kilo alması için yavru maması yiyebilir demişti veterinerimiz öyle devam ediyorduk fakat artık yetişkin mama vermeye başlayacağım. Yavruların yetişkin maması yemesini istemiyorum o yüzden fikir almak istedim ama zor gibi görünüyor

milaylaylom

Evet aklımda sadece farklı odalarda saatli besleme var @Mslna01

milaylaylom

Ya sanmıyorum 3 kedim var sürekli onlarla olsamda gözümden kaçabilmeside olası. Benim kontrolüm altında olmalı . Benim kedilerim anlayıp geri çekilecek kediler değil maalesef 😸😸

milaylaylom

Teşekkür ederimm cevaplarınız için 🥰🐾