Kedim Çok Hasta Lütfen Yardım Edin

seciltmr

Kedim 3 hafta önce kısırlaşma ameliyatı geçirdi. 7 aylık dişi sokakta ofiste baktığım bi kedi. Ameliyattan sonra 1 hafta klinikte yattı steril olsun diye. Aldıktan sonra 1 hafta bi şeyi yoktu yedi içti oynadı hareketliydi. Uc gündür çok kötü durumda. Fip gençlik testleri negatif çıktı ama kanında enfeksiyon çıktı ve bağışıklığı çok düşük ateşi 40 çıktı. Dünden beri antibiyotik tedavisine başladık mama yemiyor halsiz yatıyor. Bugün ishal oldu kan yok ama çok ağır kokuyor. Nolur iyi olacak iyi olabilir diyin evde iki kedim var korkumdan onlara getiremiyorum su an geçici olarak bi evde ama onlar da istemiyorlar mecbur yine klinige yatacak şırıngayla beslenmesi için. İyileşir atlatır demi benzer durum yaşayan var mı

14 CEVAP

lg23

7 aylık olması dişi sokak kedisi için oldukça uygun bir yaş. Doğru olanı yapmışsınız. Umarım sağlığına kavuşacaktır.

Mslna01

Öncelikle geçmiş olsun elbette klinikte veteriner hekimin teşhis ve tedavisi doğrultusunda rabbimin de izniyle iyileşebilir inşallah orada kalması hem kendi hemde sizin için çok iyi olacaktır

seciltmr

Hayır cinsiyeti kız. Çok çok fazla miyavliyordu ve iş yerinde bakıyordum dışarıya çıkıyordu sürekli o sebeple veteriner kisirlastiralim dedi ben de erken olduğunu düşünüyordum ama işte

aslihan_e

Gençlik hastalığı ve fip çıkmadıysa hiç korkmayın, şırınga ile beslenince bir haftaya iyileşir o. Biz hep yaşıyoruz kedilerimde öyle basit viral enfeksiyonları. Yemek yemeyi kesmesi, ishal normal.

seciltmr

Su an 5-6 tane iğne vuruluyor sanırım. Genclik testi ilk seferde silik çıktı diye veteriner gençlik tedavisini de hemen başlattı dün tamamen negatif çıktı çok şükür. Vitamin vs bi suru şey oluyor toparladı biraz olsun. Çok sağ olun, umut oldunuz :)

seciltmr

Umarım iyileşir gençlik testi tekrardan negatif çıktı ama maalesef klinik bugün kabul etmedi bi test daha yapıp pazartesi yatıracağım
Şu içiyor şırınga ile mama veriyorum :(

Sabisim

Umarım iyileşir ben kızımı ilk bulduğumda ateşi 42 derece ve bütün değerleri berbat haldeydi. Bir hafta antibiyotik tedavisi ve bağışıklık güçlendirici iğnelerle kendini toparladı. Siz şırıngayla beslemeye devam edin ve ateşine dikkat edin. Eğer ateşi çıkarsa müdahale etmek lazım.

seciltmr

Ateşini ben ölçemiyorum ki ama her gün iğneye gidince bakıyorlar müdahale derken nasıl bi müdahale ben bi şey yapabilir miyim

akbas1

7 aylık kediyi ne diye kısırlaştırma yapıyorsunuz üstelik size aitte değil
Cinsiyeti erkekse birde eyvah burda bir sürü kısırlaştırma uzmani var yorum yapsınlar böyle konular islerine gelmez

seciltmr

Zaten benim henüz aklımda yoktu veteriner tavsiyesi ile kısırlaştırdık. O esnada bağışıklığı düşüp enfeksiyon kapması kötü oldu. Ama durumu daha iyiye gidiyor gibi, mama yemeye başladı.

seciltmr

Çok teşekkür ederim ❣️

kang14

Gayette uygun bir yaş 7 ay kısırlastırma için. Kilosu saglıgı yerindeyse yapışabilir. Özellikle sokakta daha fazla bekleseydiniz kesin hamile kalacaktı. İyi yapmıssınız dişi kedi sonucta. Kısırlastırma önce kan değerlerine bakılmadı mı anesteziye uygun mu diye bir rahatsızlıgı var mı diye? Anestezi bagısıklıgo düşüyor ve altta ki hastalıkları gün yüzüne cıkarabiliyor bazen. Eger veterineriz kedi orda kalırken iyi ilgilencekse yemesi içmesini takip edecekse yedirecekse toparlar bence.Her ameliyat öncesi mutlaka detaylı kan taraması yapılmalı. Enfeksiyon varsa ameliyat ertelenmeli

kang14

Bagısıklık yükseltici aşı var. Bizim mahallede ki kedinin bagısıklıgı yerlerdeydi fipden bile şüphelenildi. Bagısıklık yükseltici aşıyı vurdurduk cok iyi gelmişti. Birazxık pahalı ben 1 bucuk yıl önce 800 tl gibi bir ücret vermiştim

seciltmr

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şimdi daha iyi güzel kızım ☺️🥰