Kedim Çok Saldırıyor

MinelG

Arkadaşlar mobilya değişikliği nedeniyle kedimin eşyalarının da yerlerini değiştirmek zorunda kaldım.Eşyalarını kendi odama taşıdım ama çok saldırıyor,miyavlıyor.Eski odanın olduğu yere gidip koltuğun altına giriyor.Beni gördüğü gibi kaçmaya başlıyor.Bu durumla nasıl baş edebilirim? onu böyle görünce ben de üzülüyorum.Kısa bir sürede alışabilir mi ? :(

4 CEVAP

ursaminor

Biraz sürebilir alışma süreci. Kediler düzene alışınca, çarşaf değiştirince bile krize girebiliyorlar. Orası onun kalesiydi ve elinden almışsınız gibi hissediyordur şimdi. Yeni yerindeki eşyalara alıştırmak için oradayken ödül maması vererek, oyunlar oynayarak kafasında orayı olumlu bir hale getirebilirsiniz. Ama bakın Fıstığın bir yatağını salondan alıp (3 yatak olunca yer kaplaması nedeniyle) bizim yatakodasına taşıdık. 3 aydır bir kere bile girmedi o yatağa inatla. Öyle atıl duruyor bakalım...

onurtemiz

Biraz da otoriter olma ile alakalı. Benimki neredeyse 8 aylık olacak. 4 aydan fazla oldu beraber olalı ve yanlış bir şey yaptığı zaman hayır diye bağırırım ellerimi alkış yaparım. Ona ağırlığımı gösterdim yeri geldiğinde ve ara sıra eşyaların yeri değişti daha küçük olduğu için o zamanlar yer değişince alışması dakikalar sürüyordu. Zaten karakterinde saldırganlık yok ta sahip yerinde ağrlık koyarsa hakkından geliyorsun

onurtemiz

Kedi Psikolojisi videolarında acaba aradığınız çözüm var mıdır? Bir de gönlünü hayvanlara vermiş Vet tanıdğınız varsa iletişim kurunuz

MinelG

Aslında ne zaman bir hata yapsa hayır diye bağırıyorum ama maalesef otorite mevzusu bizde yok.Kaç saattir en sevdiği oyuncağıyla oynatmaya çalışıyorum iki koşuyor tekrardan her yerimi ısırıp mahvetmeye başlıyor :( umarım en kısa sürede alışır