Hamile Kedim Sürekli Çiftleşmek İstiyor

Umay2904

Erkek kedim kızgınlık dönemindeyken evimize dişi kedi aldık ama dişi kedi kızgınlıkta değildi ona rağmen erkek kedim rahat vermedi sürekli dişi kediyle çiftleşti ve şuan 3-4 haftalık hamile olduğunu düşünüyorum. Şimdi ise günde sayısını bile bilmiyorum habire çiftleşip duruyorlar bu durum normal mi ne yapmam lazım ?

6 CEVAP

Dişi kedi için yapacak bir şey yok ama erkek kediyi kısırlaştırabilirsiniz. Dişi kediyi de hamilelik sonrası kısırlaştırın. Kısırlaştırma onlar için çok daha sağlıklı olacaktır.

milaylaylom

Merhaba, kedimde benzer şeyi yaşadım fakat ben izin vermedim çiftleşmelerine eğer hamile olduğundan eminseniz tabi. Ben araştırarak hamileyken çiftleşmesinin pek sağlıklı olmadığını okumuştum endişelendiğim için izin vermedim bebeklere bir şey olmasın diye. Erkek kedi için arkadaşımızın dediği gibi kısırlaştırıp bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz çünkü 2 ay hamilelik süreci var malum

milaylaylom

Sürekli gözünüzün önünde olsunlar çiftleşmesine müsaade etmeyin gerekirse bir süre odaları ayırın dişinin bebeklerin sağlığı için en azından siz uyurken vs.

duman2707

Benimde kedim hamileyken kızgınlığı devam etti ama hiç salmadım
Çiftleşmesi riskliymiş karnındaki diğer bebekler için tehlikeliymiş

Umay2904

Peki nasıl engelleyebilirim çiftleşmelerini siz nasıl engellediniz

Emirrckr

Dişi kediniz acaba gerçekten hamile mi?
Bildiğim kadarıyla hamile kediler,erkek kediyi yanına yaklaştırmaz yaklaştırsa bile çiftleşmeye müsaade etmez.
Sizinkiler basbaya çiftleşiyor sanırım?