Nd Kitten Hamile Kedi İçin Yeterli Midir?

duman2707

11 aylık hamile kedim şu an nerdeyse 1.ayını dolduruyor artık kızgınlığı geçti ama yavrular geliştiğinden dolayı kısırlaştırmaya vicdanım el vermedi bu yüzden kedim ilk ve son kez doğuracak
Beslenmesinde nelere dikkat etmeliyim?
Nd kitten harici mama severek yemiyor Orijen kitten da denedim ama sevmedi
Her gün Schesir yaş mama veriyorum sabah akşam
Birde yine sabah akşam gimcat in kitten pastesinden veriyorum
Balık yağı denedim onu da sevmedi
Birde yumurta kabuğu tozları mı ne oluyormuş onlardan almalı mıyım kalsiyum için?
Farklı önerileriniz var mıdır ayrıca?
Doğuma 1 ay kaldı artık

2 CEVAP

Emirrckr

Merhabalar,
Öncelikle hayırlı olsun mu diyeyim,sağlıkla doğsunlar çok kararsızdınız ama bu kararı vermişsiniz,bize laf düşmez artık :))
N&D Kitten içerik olarak hamile bir kedi için yeterli bir mama.
Kitten Paste de takviye olarak uygundur.
Balık yağı elbette faydası olur ama bence en çok artısı,iştah arttırmaya yönelik.
Yumurta kabuğu tozları hakkında kedilere dair kullanımında bir fikrim yok.Kalsiyum ihtiyacı için iyi olabilir ama zaten kullandığınız kitten paste de kalsiyum macunu olarak geçiyor.
Çokta aşırıya kaçmamak gerek.
Yoksa yavrular anne karnında aşırı irileşip doğum esnasında anneyi zorlayabilir.Hatta en iri yavru sıkışarak ölebilir.
Hamile kedilerde takviyeler gereklidir ama dozunda kullanılması gerekir,bilginiz olsun.Sonuçta bu can,normal bir doğum yapacak.Yavruların anormal büyüklüğe ulaşmaması lazım.

Seashell

Bende N&D kullanıyorum çünkü içerik olarak kedinin günlük alması gereken bütün vitamin değerlerini karşılıyor. Örnek vereyim kaliteli sandığımız popüler tavuklu mamalarda %19 gibi tavuk oranı varken N&D %30 ve fazlasını kullanıyor. Ben bu yüzden tercih ediyorum hatta bu mamayı kullanmaya başladığımdan beri tüyleri de gayet sağlıklı gözüküyor ve enerjisi de yerine geldi önceden bitkin duruyordu yavru olmasına rağmen ama yine de eğer içinize sinmiyorsa uzman kişilerden yardım alabilirsiniz N&D ücretsiz danışmanlık sağlıyor ya da veterinerle görüşün.