Kedim Sürekli Miyavlıyor

Ninis

Sokaktan sahiplendiğim bir dişi bir erkek kardeş kedim var. 1 yaşına girmek üzereler, oğlanı kısırlaştırdık kız için veteriner beklememizi istemişti. Ancak kız kızgınlığa girdi ve 1,5 ay sürekli miyavlayarak sürdü. En sonunda kısırlaştırmayı yaptırdık ve eve geldi. Bu arada tüm tahlilleri yapıldı, röntgen vs bile çekildi ve hiç bir sağlık sorunu yok. Ancak hala kesintisiz miyavlıyor, ne yapacağımızı şaşırdık. Hafif sakinleştirici relax paste vs de verdik hiç farketmedi. Uyku uyumuyoruz. Veteriner psikolojik olabilir dedi geçti. Bir fikri olan var mıdır? Ne yapabiliriz?

1 CEVAP

yildiz9zgur

Kedilerde kısırlaştırıldıktan sonra birkaç hafta hormonlarındaki düzensizlikten dolayı kızgınlık belirtileri görülebiliyor. Kızgınlık belirtileri devam ederse başka bir veterinere muayene ettirin, yumurtalığından parça kalmış olabilir.