Hamile Kedim

Merhaba arkadaşlar,
Kedim 2.hamileliğin sonlarına geldi sanırım biraz erken doğum olacak. Bu durumda 1 haftalık tatilimizi iptal etmek zorunda kalacağım.normalde o 1 haftalık süreçte komşum mamasını suyunu tazeleyecekti.ama şimdi işler değişti.Otel bileti uçak bileti hepsi yanacak . Eşim bu konuda çok abarttığımı kedilerin yalnız bile bir doğumu gerçekleştireceğini söylüyor ama buna açıkçası inanamadım ve kalben kendimi iyi hissedemiyorum . Sizlerinde kediniz kendi başına doğurup bebeklerini emziren bir anne kedi var mı ?

Tşk

1 CEVAP

Emirrckr

Doğum kısmı bence bu işin en riskli yanı.
Kediniz sizi yanında isteyebilir,ilk doğumunda nasıldı?
Şimdi evet yalnız doğuran kediler de var ama onlar sokak şartlarında tek başına doğurmaya zaten içgüdüsel olarak hazır oluyorlar,aksine zaten saklanmak istiyorlar doğururken.
Ama ev kedilerinde durum daha farklı.
O doğum psikolojisinde kediniz nasıl davranır,en iyi siz bilirsiniz.
Ancak yine siz olmasanız bile ilgilenecek komşunuz doğum esnasında orda olmalı.
Doğum sırasında oluşabilecek çeşitli komplikasyonlar var,gerçekleşir mi bu hiç bilinmez ama risk işte.
Göz yumulacak bir şey değil.
Bu sebepten ötürü bana kalırsa doğum esnasında yalnız kalmamalı.
Sonrasında zaten evet kendisi ilgilenip bebeklerini büyütecek.