Sokak Köpekleri Belediye Aşı

Arkadaşlar mahallemde birsürü yavru köpek var karma aşı almak istiyorum hastalık olmaması İçin belediyeler ücretsiz verir mi ya da vermek zorunda mı bilgi verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler ❤️

3 CEVAP

MelisRose

maalesef, belediye sadece kuduz aşısı yapıyor onun da bir miktar ödemesi var.
karma aşılar maalesef pahalı, ve tek başına yeterli değil dozları tamamlanması gerekli ve iç dış parazitle desteklenmeli.
veterinerinizle konuşun kalabalık köpek grubu olduğu için belki indirim yapabilir ama o tutar bile çok fazla olabilir. burada veterinerin de yardımsever olması önemli.

KedicikUzum

Maalesef karsilamiyorlar, neredeyse bütün belediyeler kısırlaştırma, kuduz, iç dış parazitini bile karşılamıyor. Yapabileceğiniz en iyi şey daha fazlA yavru doğmasın diye güvenilir bir yerde köpekleri kisirlastirmaktir.

aslihan_e

Belediyeler hayvanlar ölsünler diye gözlüyor zaten hiç ücretsiz verirler mi? Kuduzu da insanlara geçmesin diye yapıyorlar, insana bulaşmasa onu da umursamazlar.