Sokak Canı Makat Çıkması, Bana Yardım Edebilecek Kimse Var Mı?

HaydutveNazli

Merhabalar, sabah 6da servise yetişmek üzere evden çıktım bembeyaz zayıf bir kedi gözlerini gözüme dikti yaklaşınca uzaklaştı malesef makatı çıkmış muhtemelen ishal veya kabız. tek yakalayabilmem mümkün değil . ne yapabilirim hiç bilmiyorum kedi maltepe cevizlide. bana yakalama konusunda destek olabilecek kimse var mıdır bi umut yazıyorum. belediye veya ibb ilgilenir mi deneyiminiz var mı?

2 CEVAP

ishal veya iç paraziti olabilir. eğer mamaya geliyorsa file veya kapanla yakalanabilir. belki çevrede bir gönüllü varsa yakalayabilir özellikle instagramda ilan verebilirsiniz ama ilçe belediyesine söylerseniz mutlaka gelip alacaktır ancak onlar gelene kadar beklemeniz gerekiyor ve maalesef her zaman yakalayamıyorlar. ibb de ilgilenir ancak sadece kazalı hayvanlara geliyorlar bu yüzden kendiniz yakalayıp götürmeniz gerekiyor. ayrıca daha bu durumda bir kediyi ibb kemerburgaz'a götürdüm ve iyileşmiş olarak döndü.

HaydutveNazli

kendime arkadaş buldum ama garibi aradık taradık bulamadık :( malesef teçhizat olunca ortada yok