Sizce Whiskasın Yaş Mamaları İyimi

gelincik-219

dün yolda yavru bir kedi buldum yaklaşık 5 haftalık ona whiskasın yavru-yaş mamasından versem sorun olurmu

8 CEVAP

tuandil

Bence kullanmayın çünkü içerikleri gerçekten iyi değil :( sitede kuru ve yaş mama önerilerindeki soru cevaplarını okuyabilirsiniz oldukça faydalı oluyor ben ilk sahiplendiğimde öyle yapmıştım. Çok deneyimli yardım sever insanlar var ^^

kedilimadam

Whiskas besleyici bir mama değil.Bağımlılık yapan, sindirim sistemine de zarar veren reklamlarla şişirilmiş bir market ürünü.Yaş mama fiyatları arasında çok ciddi farklılıklar olmadığı için Schesir ya da Instinct mama bulabilirseniz yavruyu bunlarla beslemenizi öneririm.Hatta imkanınız varsa evde kendiniz çorba kıvamında mamalar hazırlayıp verebilirseniz çok daha çabuk toparlar bebiş.Ev yoğurdu yapıyorsanız 3 günde bir 2 yemek kaşığı kadar yoğurt da vermenizi öneririm.

vetaseda

Kesinlikle vermeyin. Çok kötü bir mama ve direk hayvanların sindirim sistemini bozuyor. Hatta marketlerde satılan ucuz mamalardan uzak durun. Tavsiyem en azından 1 hafta daha kedi süt tozuyla beslenmesi. Daha sonra Proplan , Hill's, Royal Canin, Advance gibi markaların yaş ürünleriyle beslenmesi. 2 aylığa yakın dönemde de kuruya geçebilir.

dilaykablan

Whiskas'ın kuru maması da yaş maması da içerisindeki maddelerden dolayı kedilerin sindirim sistemini bozmaktadır. SOKAK HAYVANLARINA da verilmemesi gereken bir mama, onların da canı var. Schesir, animonda gibi yaş mamaları kullanmanızı tavsiye ederim. 5 haftalık kedi kuru mamaya da geçebilir, benim kedim yiyordu. Kuru mama olarak da N&D kitten kullanıyoruz.

gelincik-219

vetaseda teşekkürler

goldenpahara

Bilmiyorum ben kullandım ama yinede hiç kimse önermiyor

ozgesahinn

Berbat

lilch

Bağımlılık yapıyor diye haberi çıkmıştı, veterinerim sokak hayvanları için olmadığı sürece marketten mama alınmamasını söyledi. eğer evinizde besleyecekseniz ilk başta veterinere götürüp yardım alın bence