Önemli Yavru Kedi

Bahçede bir yavru kedi buldum yaklaşık 2 aylık bir kedi çok hastaydı her tarafı ıslak ve çamurdu
Gözleri kapanmıştı çok miyavlıyordu yoğun bir ishali ve paraziti vardı
Uzun bir sürede susuz kalmış
Veterinere götürdüm 2-3 gün orada kaldı sonrasında 2 gün de iğne için götürdüm yani toplam 5 günlük bir tedavi gördü ve iyileşti virüsun adı h ile başlıyordu ama ismini hatırlamıyorum şu an
Sorularımdan ilki bu kediye bir türlü kum eğitimi veremiyorum hep etrafa yapıyor çok ürkek ve korkak bir kedi acaba bize güvenmediğinden mi yapmıyor bilmiyorum yani patilerini kaç kere kuma sürttüm ama olmuyor
İkincisi kedi yavaş yavaş kendini sevdirmeye ve mırlamaya başladı ama her dokunduğumda ayağa kalkıyor ve poposunu kaldırıyor tahmini 2-2.5 aylık bir kedinin kızana girmiş olmam ihtimali var mıdır ya da bu hareketi neden yapıyordur
Bu konular hakkında fikriniz varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olurum

3 CEVAP

HaydutveNazli

Merhaba kum icin egitim zamanla oturur ben kalemle kapatiyordum suan cok guzel kapatiyor, varsa ped serin. Kizana girmek icin de cok kucuk daha

Cennet29

Sırnaşmak için yavru kediler bu tarz hareketler yapar. Kızana girmesi imkansız. Tuvalet ise zaman alacak. Çünkü bu tarz eğitimleri anneden alırlar ama küçük bedeniyle ortada kaldığı için ve bazı sağlık sorunları yaşadığı için eğitimi haliyle yarım kalmış. Etrafa yaptığı çiş ve kakayı kumunun üzerine koyun kokusundan kapamaya çalışıp kazma refleksi geliştirebilir oraya yapma isteği oluşabilir. Emek vermeniz gerek sabırlı olun. Zorla sevmeye çalışmayın üzerine gitmeyin onun size güvenmesine zaman verin. Olta oyuncakları çok severler oynatarak gönlünü kazanabilirsiniz

bazı kediler stresliyken, hastayken veya kızgınlıktayken kum kabını kullanmıyor. tamamen iyileştiğinden emin olun ve bence veterinere sorarsanız size bu konuda tavsiyeler verecektir. ayrıca bazı kediler küçük gösterebiliyor fakat ay olarak daha büyük olabiliyor özellikle yetersiz beslendiklerinde. eğer kediniz dişiyse de bu çok olası çünkü dişi kediler 4-5 aylıkken kızgınlığa girebiliyor. ama kendini yalnızca sevdirmeye de çalışıyor olabilir çoğu kedi sevdirirken öyle yapıyor çünkü :)