Yas Mamayla Beslenme

Ezgi271

Yabanci kaynaklarda kedilerin surekli kuru mama yemesinin zararli oldugu yaziyor. Bende gunde 1 kere yarim konserve vermeyi dusunuyorum ya da 3de 1i. Tabii ki de kaliteli yas mama vericem sekersiz olanlar. Her gun az miktarda vermem dislerine zarar verir mi

2 CEVAP

Minminik

arkadaşım full yaş mama ile besliyor, veteriner onaylı ve vet kontrolünde.
açıkçası yaş mama için sürekli evde olmak gerektiğinden geçemiyorum ama yaş mamayı çoğalttım bende. yaş mama verdiğiniz öğünde ortadaki kuru mamayı kaldırın.

_iko_

Merhaba,
Ben de temiz içerikli bir yaş mamayı haftanın 4 gününe ( iki gün arayla) yayarak veriyorum. Bu arada kuru mamasına da devam ediyorum tabii yaş mama verdiğim günler kuru mama miktarını azaltıyorum.