Kedim Bir Kac Gundur Kumuna Degil Paspasina Ve Daha Once İsedigi Baska Yere İsiyor Ne Yapmaliyim?

Altinoz

Merhabalar kedim cisini bu aralar kumun disina yapiyor, bu sabah paspasa yapmis onu temizlemeye calisirken bir baktim daha once cisini yaptigi yere yapiyor kaleboduru kazmaya calisiyor daha sonra, kumuna yapiyordu eskiden ne olduda yapmiyor anlamiyorum,yardimci olursaniz sevinirim kedim 2.5 aylik annesi terketti biz sahiplendik.

3 CEVAP

dilaykablan

Kediler genellikle bir rahatsızlığı olduğu zaman tuvaletini kum kabı dışında başka yerlere yapıyor. Bir nevi rahatsızlığı olduğunu size belli etmek için yaparlarmış. Veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle arkadaşa katılıyorum rahatsızlığını belli etmek için yapabiliyorlar. bir şeyleri değiştirdiyseniz ona da yapabiliyorlar yani eşyaların yeri falan. Tuvaletini yaptığı yerleri sirke ve karbonatla silin kakasını kumuna koyup ona üzerini kapattırın anlasın. Ve kumuna 1-2 damla amonyak damlatın. Deterjanın olduğu yere yapıyorlar çünkü.

mhmttnc

Çok doğru