Tuvalet Problemi

burcucsknn1

Arkadaşlar merhaba kedim henüz bir yaşına girmedi. Kısır, dişi ve cinsi tekir. Kedimin son üç gündür sık sık tuvalete gittiğini fark ettik gittiğinde oturup oturup bir şey yapmadan çıkıyor kabız veya idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendik tabi ama her gün kaka da çiş de yapıyor. Kakasının şekli kıvamı rengi normal, çişinde de renk değişimi yok o da normal. Ama sık sık girdiğinde bişi yapmadan kalkıyor yalnızca bazen bir damla çiş oluyor o da herhalde zorlamaktan mı kaçıyor anlamadım bu konu hakkında fikri olan var mı lütfen bı akıl verin

1 CEVAP

aslihan_e

Siz ona bir idrar tahlili yaptırın, idrar yolu iltihabı olabilir. Oturup beklemesi normal değil. İç parazit tedavisini de aksatmadığınızdan emin olun, o da sancı yapar.