Mamayı Zor Parçalıyor

ceku_balim

1 yaşındaki kızım Ceku yaklaşık 2 aydır Royal Canin Kısırlaştırılmış yiyor. Önceden de Royal Canin Kitten kullanıyordum, kittenın parçaları biraz daha küçüktü ve yumuşaktı o yüzden çok zorlanmıyordu. Bu sterilised mamayı yerken tek tek alıp parçalaması gerekiyor biraz sert geliyor sanırım. Mamayı ıslatmak da doğru değil, ne yapmam gerekli. Mamadan memnunum, herhangi bir kilo veya sağlık problemi yok. 2 aylıktan beri RC kullanıyorum. Sizce Pro Plana vesaire geçmeli miyim?

1 CEVAP

MHG

Parçalayarak yemesi bir çok açıdan bütün bütün yutmasından kat kat iyidir diye düşünüyorum. Rutin veteriner kontrolünüzde ağzında bir anomali var mı diye bakmalarını rica edebilirsiniz.
Kullandığınız mamanın içeriğinden memnunsanız Ceku hanım da memnunsa tadından mamayı değiştirmek için bir problem olduğunu düşünmüyorum bunun. Kilo kaybı gözlemlerseniz mamayı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
Tabi benim düşüncem bu. Çocuğumun canı acıyor, rahat yiyemiyor diye düşünüyorsanız vicdanınızı rahatlatmak hakkınız tabi ki.