Barf Beslenme Mi? Kuru Mama Mı?

Buse_odm

Kedim düzenli iç ve dış paraziti oluyor öncelikle ben öğrenciyim ek işe giderek kedime bakıyorum annesi öldüğü için sahiplendim biberon ile besledim anlayacağınız benim için çok değerli doğru besleme araştırıyorum kuru mamalar güven vermiyor ama hep kuru mama yedi sizce barf beslenme mi sağlıklı? Kuru mama mı? 2. Sorum kuru mama mı daha kârlı? Barf mı?

3 CEVAP

Ahudr

Barf daha sağlıkli.Kuru mama daha karli.

Ahudr

Ama kedi dişi olduğu için barf için çok kasmaya gerek yok dişi kedilerin su tüketimi erkek kedilere oranla daha iyidir.Malum idrar yolları problemlerine yakalanma riskleride cok dusuktur.Bilindik kaliteli mamalardan şaşmamak kaydıyla kuru mama beslemesinde de uzun yıllar sağlıklı yasama şansı yüksek.Ilave olarak diğer aşılar icin bir sey diyemem ama özellikle karma aşısıda ihmal edilmezse her şey güzel olabilir.

Emirrckr

Barf kesinlikle daha sağlıklı ama öncelikle kendimiz bunu becerebilir miyiz bir sormak gerekiyor.
Çünkü daha dikkatli olunması gereken bir beslenme çeşidi.
Kuru mama,barfa göre hem maliyet hem de pratiklik açısından avantajıyla ön plana çıkıyor.
@Ahudr dediği gibi kediniz dişi olduğundan dolayı üriner sistem rahatsızlığı yaşama şansı erkek kedilere kıyasla daha düşük.
İlla ki kedimi kuru mamaya mahkum etmek istemiyorum diyorsanız evde ara sıra kendiniz tabiki haşlayıp tavuk,et,balık vs.verebilirsiniz.
Hani tek tip beslenmemiş olur en azından.
Yine de sizi yanıltmayayım,sadece benden,bizden daha deneyimli ve bilgili kişilerden barf beslenmenin avantajlarını,dezavantajlarını,dikkat edilmesi gereken kriterleri iyice öğrenin.
Belki aklınıza yatar :)
Objektif olursak her şeyi bir kenara alalım,barf beslenme elbette kuru mamadan üstün.