Sokak Kedisi Göz Akıntı

ezgiisc

Mahallemde baktığım kedinin gözü böyle olmuş. Ona göre sağ gözünün önünde akıntı var son 3 4 gündür gözünü tam açamıyodu zatem kısık bakıyodu. Kendi temizleyerek geçer mi önemli bişey yoktur değil mi

4 CEVAP

Damlacatlover

eczaneden gentagut göz damlası alıp damlatabilirsiniz.

aslihan_e

Enfeksiyon ilerlemeden önlem alın, böyle başlayıp gözünü kaybeden kediler var. Kendi kaderine terk etmeyin.

Foxx

Serum fizyolojik ile akıntıyı temizleyip antibiyotikli göz damlası (gentagut, siprogut, tobrased vs) günde en az iki kez kullanabilirsiniz. Ayrıca atlatmasını hızlandırmak için veterinerlerde satılan lizin preparatlarından alıp kullanabilirsiniz. Sokakta baktığım yavrularımı aynı şikayetle veterinere götürdüğümde böyle önermişti.

ezgiisc

Çok sağolun cevaplarınız için ama sokak kedisi ve asla sevdiren türden değil malesef :(