Çok Uyuyor Az Yemek Yiyor

Willy-Wonka

Merhabalar kedim son dönemlerde çook fazla uyumaya başladı hiç oyun falan oynamıyoruz uyanıyor biraz mamasından yiyor geri uyuyor. Akşamları biraz açılıyor koşuyor ediyor onun dışında gündüzleri hep uyuyor. Bu normal midir sizinkiler bu dönemde nasıllar

11 CEVAP

milaylaylom

Çok normal kediler yaşamlarının çoğunu uyuyarak geçirirler, uyanıkken hareketlerini kontrol edin. Benim annem kedimi küçükken eliyle yedirmeye alıştırdı o yüzden o da elden yiyor ya da mama kabını tutup yedirince yiyor bizimki tamamen alışkanlık ama arkadaşımızın dediği gibi mama kabını değiştirebilirsiniz darsa daha genişini vs.

Mini2019

Evet çoğu benzer halde sanırım

Mslna01

Kediler 16 saate yakın uyuyabilirler iştahı yerinde mi hareketli mi onu takip edin

Mslna01

Mama kabini değiştirin devam ederse eğer mama değişimi yapmanız gerek

Willy-Wonka

Mamayı genelde akşam geç saatlerde yiyor gündüz pek mama aramıyor. Bir de elimle verdiğimde yiyor mama kabından mı hoşlanmıyor mamadan mı sıkıldo bilemedim

Simal17

Tuvaletinde sorun var mı bir de ona bakın. Normalde hareketliyse oyunlara hevessiz olması sıkıntı olabilir. Bağışıklığı düşmüş olabilir mama yememesi devam ederse veterinere muhakkak gösterin. Bizim de başımızdan benzer sıkıntılar geçti.

kediler yaş aldıkça durgunlaşıyorlar. soğuk havalarda da genelde günün çoğunu aynen bu şekilde geçiriyorlar ama tabi yemesinde içmesinde tuvaletinde bir sıkıntı yoksa. ayrıca son zamanlarda mamayı değiştirdiyseniz ya da devamlı aynı tattaki bir mamayı yiyorsa sıkılmış olabilir.

Ahudr

Benim 4 yaşında olan kedimde aynı ama o hasta sindirim yolları sorunlu.isterseniz bir veterinere gorunun

miloshy

mama yemesinde spesifik bir fark varsa mutlaka baktırınız

ozcanmerve

Uyanıkken oyun oynamıyor ve hareketli değilse kesin bir sorun vardır gözünüz hep üzerinde olsun iştahı kesilen kedi hasta oluyor genellikle

ozcanmerve

Uyanıkken oyun oynamıyor ve hareketli değilse kesin bir sorun vardır gözünüz hep üzerinde olsun iştahı kesilen kedi hasta oluyor genellikle