Yavru Kedim Çok Kilo Aldı

Fionam

Yavru ve kısır olmayan kedim çok kilo aldı
Proplan kitten kullanıyorum ne önerirsiniz
Nasıl zayıflatabilirim

3 CEVAP

aslihan_e

Yavru kediyi zayıflatmaya çalışmayın, şuan gelişme çağında, kısırlaştırma zamanı gelip işlem yapıldıktan sonra düzgün bir diyet uygularsınız. En fazla göbeği bayağı büyüktür sanırım kedinizin. O da şimdilik sorun teşkil etmez. Diyelim ki diyet yaptırdınız, fit bir kedi oldu, ameliyattan sonra hastalanma ihtimali var, bir hastalık kaparsa ya da iştahsızlık yaşarsa halihazırda zayıf olan bir kedi daha da kilo verirse ne olacak? Yalnız mamayı da aşırı yemesi çok doğru değil, mamayı biraz azaltıp tavuk göğsü ya da balık gibi daha hafif yiyecekler tüketmesini sağlayın. Yemiyorsa bile ağzına minik parça koyarsanız bir süre sonra alışır. Mamalar sentetik mineral ve vitamin dolu olduğu için fazlası her zaman risk doğurur.

Ecem34

Kito pet kedi yemeklerini tavsiye ederim. Ayarında verdiğiniz süreci hem zayıflayacak hem de çok daha sağlıklı olacaktır. Benim yavrum 4 aydır yiyor çok memnunum

Ecem34

Kito pet kedi yemeklerini tavsiye ederim. Ayarında verdiğiniz süreci hem zayıflayacak hem de çok daha sağlıklı olacaktır. Benim yavrum 4 aydır yiyor çok memnunum