Yavru Kedileri, Babasıyla Tanıştırma

Lokumhn

1 hafta önce 5 tane yavru kedim oldu. zamanı gelince hepsini sahiplendireceğim, ama şimdi anne sütü emiyorlar.

yavrular evde benim odamda, oraya da baba kediyi hiç sokmuyorum.
baba kedi 10 aylık, çok hareketli meraklı, dangır dungur bi sarman..
yavrular daha çok narin ve savunmasız. kendim henüz hiç dokunmadım. anne kedinin kontrolündeler.

baba kediyle yavruları ne zaman tanıştırayım? kaç haftalık olduklarında? nasıl bir yol izleyeyim?
baba kedinin, yavrulara zarar verme durumu olur mu?

2 CEVAP

milaylaylom

Biz yavrularımızı yaklaşık 2 aylıkken tanıştırdık tedirgin oldular tabi tüyleri kalktı korkudan ilk kez gördükleri için. Babamız bir iki kere pati atmaya çalıştı ama bizim gözetimimiz altındaydı o yüzden zarar vermesine müsaade etmedik. Babada yavrularda tedirgin olduklarından pek yaklaşmadılar birbirlerine. Kedilerimizin aile kavramı olmadığı için babada sonradan gördüğü için böyle durumlar oluyor

Lokumhn

bu arada baba kedi 1 ay önce kısırlaştırıldı.