Kedim Evine Alışmıyor

Kedim Cuma günü geldi 1 yaşını geçmiş. Bana alıştı ama ben yoksa. Yatağın altından çıkmıyor benim odam dışında başka bir ordada durmuyor. Ne yapabilirim?

5 CEVAP

zzAr

Biz ev değiştirdiğimizde benim kedim de 15 gün yatak altlarında kaldı eve zar zor alıştı biraz daha vakit verin mutlaka alışacaktır üstüne gitmeyin mamasını görünen bir yere koyun mümkünse alıp kucağınıza evin içinde gezdirin biraz

Maması kumu hep ortada. Kucağımda gezdiriyorum ama çoğu kez kaçıyor :))

patipiti

Bu süreç içerisinde mümkün olduğunca kucağınıza almayın.Onun evi kendi tanımasına müsade edin.Sizi,çevresini.Yemeğinin,suyunun yerini değiştirmeyin,onunla devamlı konuşun,mamasını düzenli öğünler halinde evin fertlerinin vermesini sağlayın.Sürekli olarak kabında mama durmasın.Bu şekilde diğer bireylere de alışması kolaylaşacaktır.Suyuyla,kum kabıyla da ilgilenmiş görünmelerini sağlayın.Şimdiden kolay gelsin.Sadece biraz sabır. :)

Gece herkes uyurken tüm odaları geziyor :)) evdekiler konuşuyor tarıyor ama o fırsat bulunca kaçıyor sıpa :)) kucağa almayayım mı yani? :))

Dila2003

Biraz daha zaman ver