Kedimin Dudak Kenarı

muslumemi

merhabalar kedimin bir kac gundur dudak kenarından kızarıklık ve şişme var cok sayfalarda arastırdım mantar gibi de gelmedi sizce bu ne olabilir? Diş etlerinde sorun vardı o dısarıya vurmus olabilir mi?

5 CEVAP

oykuyildiz

eozinofilik plak-granülom bunlara bakın bizde de var da ordan biliyorum geçmiş olsun :)

muslumemi

Ayy cok tesekurler biraz araştırdım da aynısı benim cocugumdakinin :( siz nasıl bi tedavi yontemi uyguladınız acaba geçti mi size de cok gecmiş olsun:)

ssedef28

bizimkinin bacağında olmuştu antibiyotik ve bacağında olduğu için bir sprey kullanmıştık ama ağız içinde kullanılmaz o yüzden crystalin sprey alıp gün içinde birkaç defa kullanabilirsiniz

oykuyildiz

Bu hep tekrarlıyor senede 1-2 . Bazı kedilerde pire ısırığı . Bazıları mama alerjisi bazılarınatres falan . Şuan ben Zyrtec şurup içirip kendim takip ettim geçti . Evi komple Elmalı sirkeli su ile sildim . Alerjenik çamaşır deterjanı ile yıkatıyorum şuan herşeyi hatta . Kumunu değiştirdim bentonit vardı pelet e çevirdim balkona çok çıkıyor orayıda elmalı sirkeli su ile yıkadım . Parazit aşısı olarak brovecto yaptırıyorum cilt destekleyici . Vetexpert skin kullanıyoruz . Tavuğa alerjisi var . Yüksek proteinli mama almıyorum hatta günlerdir deli gibi mama araştırıyorum kafayı yemek üzereyim. Balkona çıktığı için mesela sivrisinek bile yapabilirmiş bunu .

oykuyildiz

Şuan bizimki aynı zamanda sistit geçirdi geçen aylarda üriner destekli mama da yiyor . Acana bountifula geçiş yapıyorum yavaş yavaş . Tahıllara da alerjileri olabilir tavuk da olabilir balıklı mamaya da olabilir . Kuzulu mama tavsiye ediyorlar fakat düzgün mama yok bulamadım . İnstagrama vetdermatology yazıp aratabilirsin . Steroid yaptırmamanı tavsiye ederim veterinerlerde hipoalerjenik mama alacaksanda hills daha uygun bu hastalıkta ben hiç kullanmadım hipoalerjenk mama lokal çözüyorum hep .
Arka bacaklarda olanlar varsa da dermovate krem sürüp başına yakalık takıyorum 3-4 saat kalıyor sonra o bölgeyi crsytalin ile temizliyorum zyrtec içiriyorum çocuk doz sonra geçiyor zaten .