Kedilerin Arka Tırnakları Kesilmeli Mi?

Darwincan

Bizim oğlanın aşıları bitene dek veterinere götürdüğümüzde tırnaklarını hep veterinerimiz kesiyordu. İlk kez bu akşam kendim kestim. Ancak bir çok yerde arka patilerinin tırnaklarını kesmemek gerektiği yazıyor. Doğrusu kafam karıştı çünkü hep 4 patisinin de tırnakları kesildi bugüne kadar. Sizler arka pati tırnaklarını kesiyor musunuz? Emin olmadığım için arkaları kesmeden bıraktım. Kesmeli miyim ya da kesmemek lazımsa veteriner niye kesti acep?

20 CEVAP

Renklipati

3 yıl önce sorulmuş soru arkadaşlar lütfen bir tarihe bakın ne olur eski soru

dezgicavus

Atlarken tutunma için en çok arka pati kullanıyor, ben o yüzden başta kesmedim ama işe başlayınca eve geldiğimde bacağıma atlayıp tırmandı. Bende kesiyorum artık yoksa giyecek kıyafet kalmayacak ve her yerim çizik oluyor. Atladığı yüksek bir yerde olmadığı için sorun yaşamadı.

gamzex

Eger arka patideki tirnaklar çok uzunsa kesilebilir. Çünkü evde yalnız olduklarında biryere takılma ihtimali olabiliyor. Başıma geldiği için...

tehlikedi

arkayı veterinere gittiğimiz zaman kestiriyoz

Ranayilmaz

Arka tırnaklarda daha çok kan oluyor. O yüzden azıcık kesin