Köpekte Kaşıntı İçin Apoquel İlaç

beyzatungu

Merhaba, 2 aylık köpeklerimde gıda alerjisi kaynaklı 1 haftadır aşırı kaşıntı ve deride pullanma kepek problemi var. Veteriner hekimimiz Apoquel 3.6 mg hap önerdi ancak birçok kaynakta bu ilacın 1 yaşından küçük köpeklerde kullanılmaması gerektiği yazıyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

1 CEVAP

Mini2019

Ben kedide kullandım. Kortizon gibi işe yaramadı. Ve bırakır bırakmaz patlama halinde geri geldi kaşıntı.

Birçok kaynakta kullanmayın yazmış kullananlar.

2 aylık bir köpekte çok uygun olmaz. Çünkü bağışıklık baskılayıcı, karaciğer yoran ilaçlar bunlar.

Köpekler genelde yüksek proteinde kaşınıyorlar. Siz de yükleme yaptıysanız olması normal.

Zd mama deneyin. Köpeğinizi yıkamayın. Bırakın deri kendini bi toparlasın. Yağ dengesi oluşsun.

Öğünleri çoğaltıp mama gramajını düşürün bence. İlaca gerek kalmayabilir.