Ben Gittikten Sonra Köpeğim Çok Havlıyor

tilkizi

Bahçede beslediğim bir köpeğim var. Sabahları okula veya işe gidiyorum onu almadan gittiğim için sürekli havlıyor ve bu havlama 5 10 dakika değil yaklaşık 2 3 saat hatta daha fazla. Köpeğin sesi de gür çıkıyor bir süre sonra komşuları da rahatsız ediyor doğal olarak.Köpeği bahçede bağlı tutuyorum kaçma ihtimaline karşı bahçe kapısını da açabiliyor çünkü bir keresinde kaçmış ve barınaktan geri almıştım köpeği .Bu havlama sorununu nasıl çözebilirim ?

1 CEVAP

MelisRose

merhaba,

biraz sancılı bir süreç.
gün içinde köpeğinizi şu şekilde eğitebilirsiniz,
kapıdan çıkın ve onunla ilgilenmeden sokaktan çıkın sizi göremesin. yaklaşık 5 dk sonra geri gelin ve sevip ona ödül verin. bunu bir kaç kez yapın. daha sonra süreyi uzatın.
tekrar denemelerinizde eğer uzun sürmezse havlamasının geçmesini bekleyin ve o şekilde dönüp ödül verin.
büyük ihtimalle anksiyete sorunu yaşıyor. o nedenle relax takviye kullanabilirsiniz veterinere danışıp.
bitkisel özlü olanlar köpeği biraz daha yatıştırıyor.

umarım sorununuza yardımcı olmuşumdur.