Kedim, Sultan Papağanımın Kuyruk Tüyünü Yedi. Zararı Olur Mu?

Naz2020

Kedim 10 aylık scottish fold, evde sultan papağanı da bakıyorum. Kedim papağınımın yere düşen kuyruk tüyünü yemiş. Uzunca bi tüydü dip kısmının biraz ince sivri oluyor olması endişendirdi. Midesine bağırsağına bi sorun yapar mı? Batma kanama gibi

2 CEVAP

aslihan_e

Benim sokaktan sahiplendiğim kedi çöp şiş çubuklarını yemiş, onu bile midesi atmıştı. Kakasında görünce şok geçirmiştim. Sizinki rahatlıkla çıkarır diye düşünüyorum. Kedi doğada kuş tutup yiyen bir canlı sonuçta. Kuş tüyü de o kadar sivri uçlu olmuyor. Tabi ki yemeleri için uygun değil, normalde yememeye çalışırlar zaten. Sizin yapmanız gereken şey onun kakasını takip etmek, kan, kırmızılık görürseniz, kusma, iştahsızlık olursa veterinere götürmelisiniz. Bizimkinin kakasında kurumuş kan vardı. Maddi açıdan problem olmayacaksa ultrasonla baktırabilirsiniz şuan da tabi ki. Ben olsam çok endişe etmezdim.

aslihan_e

Sivri uçlu olmuyor derken pek batacak, saplanacak yapıda olmuyor yani.