Kedimin Bacağında Ki Kızarıklık

aleynacamgoz

Kedimin bacağından serum bağlama amacıyla damar yolu açıldı, damar yolu açılacak alanı da biliyosunuz ki makineyle yada jiletle vs kazıyorlar. Bacağını da kazıdılar haliyle ama başta kızarık olmayan yer gittikçe kızarıyor ve üstü de kuru böyle bi değişik sizce neden bu hale gelmiş olabilir? Önceden kolundan açılmıştı orda da hafif kurudu ama daha sonrasında kendi kendine düzeldi ama bu yer 2 haftadır böyle duruyor normal bi şey mi sizce?

3 CEVAP

dollfacepersian

Bana hiç normal gelmesi çünkü benim oğluma da damar yolu açılmış ve 3 gün boyunca sonda kolunda kalmıştı. 3 gün ard arda serum alması gerekiyordu ve veterinerim 3 kere damar yolu açmak istemedi fakat hiç bu şekilde kızarma kuruluk vs. olmadı. Damarı ile ilgili bir sorun olabilir bence, tıkanma,hasar alma vs. gibi. Umarım ciddi bir problem yoktur, veterinerinize bu durumu sordunuz mu?

Derdedermanim

Tahris olmuş traş esnasında.

aleynacamgoz

aynı şekilde bizde de sonda bacağında durdu 3 4 gün boyunca ama başta böyle bi sey yoktu gayet normaldi kuruluk vardi hafif sadece ama dedigim gibi o kolunda da hafif olmuştu ve geçmişti ama bacağında ki bi kaç gündür kırmızılaşmaya başladı benimde dikkatimi çekti fikir almak istedim 2 haftadır da iyileşmemesi de canımı biraz sıktı yarın veterinere götürecektim zaten bunuda soracağım teşekkürler:)