Kedi Mamasının Ücretine Değil İçeriğine Bakın

Derdedermanim

Arkadaşlar bazı tavsiye edilen mamalara bakıyorum patatez ,pirinç,mısır gluteni,soya unu, şu unu bu proteini şu yan ürünü etçil hayvanlar için doğru düzgün bir içerik yok kusura bakmayın herkesin durumu kendine göre bende üst seviye bir gelire sahip değilim ama kediler büyük baş hayvanlar gibi beslenemez şeker pancarı küspesi var içinde mamaların bir kısmı gerçekten saçmalık dolu.Şimdi bunları alıcağınıza kendiniz mama yapın yada bir yerlerden kısın oda olmadı mecbur aldınız bir ara eliniz genişlerse iki mamayı karıştırın bari çünküöylede yaşıyor öylede doyuyor böylede mantığı inanın sorun çıkarır kedilerdede dşiyabet çıkabilir doğru beslenmeyince bir çok hastalık ortaya çıkıcak üstelik devlet karşılamıyor ve resmen bir insanın tedavi masrafı gibi pahalı ben yetişkin bir kedi sahiplendim mesela hayvan düzgün beslenmemiş sadece dişleri 500 tl masraf çıkarıyor.Dişler çürümüş gingivit başlamış resmen faciaokadarda tatlı kıyılmıyor şimdi benden önce düzgün beslenmiş dişi fırçalanmış olsa idi bu masraf yerine mamaya masraf edilseydi daha iyi olmazmıydı.Hele üretici cins kedi besleyenlerin büyük kısmı 5 tllik mama yedirip kar etme derdindeler.

2 CEVAP

emine64

Şu mama konusunda İnan’ın bende hala karar veremedim onun sağlı olması için yapıyorum araştırıyorım ama ne bileyim hep eksik şuan orijen kullanıyoruz dişlerde sararma var ağız kokusu var fırçalatmıyor ne yağacağım bilmiyorum

Derdedermanim

Barf beslenmeyi araştırın sanıyorum ya barf yada pişmiş et ile bir şekilde kendimiz ekleme yapmaz isek dostlarımıza zarar vericez istemeyerek.Dişler hususunda yine barf tavsiye ediliyor.Bilmiyorum mama stoğum bitince belki bende geçicem yok yaşı ileri bir kedi sahiplendim dişler çok kötü durumda kurumama çok faydalı olsa idi bu durumda olmazı hep kuru mama ile beslenmiş...Orijen acana bilmiyorum çözüm değil sanki siz orijenin hangi türünü kullanıyorsunuz?