Mama Kabi Temizligi

jwydyshd

kedinizin mama kabini kac gunde bir temizliyorsunuz ben haftada 1 kez temizliyorum

8 CEVAP

Mini2019

Haftada 2-3 kez değiştiriyorum. Makinede yıkıyorum. Kesinlikle Cam olmasına dikkat ediyorum.

Mama kabını da su kabını günlük temizliyorum. Bence haftada birden daha sık temizleyin.

retarget

4 tane porselen kase mama kabı var. 2 günde bir yenisini kullanıp eskisini bulaşık makinesine koyuyorum. su kaplarını ise günde bir kere suyla çalkalayıp kullanmanız yeterlidir. su kabını 2 haftada bir yıkamanız yeterlidir.

Seashell

Seramik, porselen, paslanmaz çelik bunlar sağlıklı mama kabıdır. Ve makinada yıkanabilirler. Bende paslanmaz çelik kaplardan var. Öğrenci evinde olduğum için bulaşık makinası yok elimde yıkıyorum her gün sterilize etmek gerekiyor. Ben haftada bir bulaşık deterjanıyla sıcak suda yıkayıp bekletip güzelce duruluyorum çünkü deterjan pek sağlıklı bir şey değil bu işlemi her gün yapmıyorum ama her gün, günde 3 kere mama su değiştiriyorum vermeden önce sıcak suyla içini duruluyorum temiz oluyor bu şekilde.

ssedef28

2 tane seramik mama kabı var haftada 2 kere değiştiriyorum makinada yıkıyorum ama makinadan aldıktan sonra suyla tekrar duruluyorum deterjan kalmaması için. su kasesini de 2 günde bir temizliyorum

jwydyshd

tesekkurler 👍

jwydyshd

tesekkurler daha sık temizleyecegim.

jwydyshd

bizimkide seramik kap kullaniyoruz