Dişleri Çektirilmiş Kedi İçin Mama Tavsiyesi

Kuri

Merhaba. Kedi sahiplendim. 1 ay kadar dişleri enfeksiyon kapmış diye 9 dişi çektirilmiş eski sahibi tarafından. Mama olarak da, mamayı ıslatıp öyle veriyormuş. Gerçi yiyor o şekilde ama yine de, çok doğru bulmadım. Siz ne önerirsiniz? Bildiğiniz bu duruma uygun mama var mı acaba?

2 CEVAP

bildiğim kadarıyla kuru mamayı ıslatıp vermek doğrudur ancak küçük taneli veya yavru kedi mamalarından yiyebiliyorsa bence onlardan alın. yaş mama olarak da püre veya küçük taneli mamalardan verebilirsiniz. yine de bir veterinere danışmanız daha iyi olur tabi.

sultansbutler

kuru mamalar zaten dişleri olsun olmasın su katılıp verilmeli kedilere. eğer çoktan sulu yiyorsa kuru mamasını öyle devam edin. yaş mama da verebilirsiniz. dişsiz kediler mamalarını kuru da yiyebilir diye biliyorum. mamayı inek gibi çiğnemiyorlar sonuçta. kırıyorlar sadece. ufak taneli kuru mamalarla bi deneme yapabilirsiniz.